دوره تناسب اندام ماندگار با متد A.J 

بالاخره از امروز می توانی قدم برداشتن در مسیر جذابیت و خوش استایل بودن رو شروع کنی و تبدیل به یک الگوی موفق و با اراده برای اطرافیانت بشی ……

حتی اگر تا به حال همیشه در این مسیر شکست خوردی یا سرت را کلاه گذاشتند یا قول هایی دادند که محقق نشده است و یا حتی از دیدن هر آموزشی دیگری خسته و ناامید شدی

احد جعفری

اسراری در این دوره گفته شده است به بسیاری از افراد کمک کرده که بتوانند ۹۰ کیلوگرم، ۴۰ کیلوگرم، ۸۰ کیلوگرم وزن کم کنند …..

اما بر خلاف تمام روش های مرسوم لاغری که اکثراً بی نتیجه هستند، این روش یک سیستم علمی کاملا اثبات شده است که واقعاً جواب می دهد 

دوست عزیزم

لاغر شدن و کم کردن وزن کار سختی است ؟؟!؟

می دانم ….

حقیقت این است که هزاران آدم معمولی اون بیرون هستند که در حال استفاده از روش هایی برای لاغری هستند که بارها امتحان کردند و شکست خورده اند، ولی دوباره همان روش ها رو انتخاب می کنند و امتحان می کنند به امید نتیجه ای متفاوت.

بارها و بارها روش های اشتباه رو امتحان می کنند، رژیم می گیرند، ورزش های سنگین انجام می دهند، دمنوش می خورند، قرص مصرف می کنند و بعد از مدتی احساس می کنند، هیچ چیز درست از آب در نیامده است و آرام آرام ناامید می شوند. اعتماد به نفسشون رو از دست می دهند و ناامید از رویاهای بزرگی که زمان شروع رژیم یا ورزش داشتند به روال سابق بر می گردند و به غذا پناه می برند و نا امیدی سراسر وجودشان را پر می کند .

اکثر افرادی که تصمیم می گیرند لاغر شوند ۹۹درصد شکست می خورند .

از هر ۱۰۰نفری که تصمیم می گیرند از روش های لاغری مرسوم استفاده کنند و متناسب شوند. ۹۹نفر آن ها شکست می خورند و تنها ۱نفر موفق می شود که آنهم از روی اجبار بوده است (مریضی خاصی داشته، همسرش تهدیدش کرده بوده که ترکش می کنه و …)

به احتمال زیاد حداقل یک بار طعم شکست رو در مسیر لاغر شدن چشیدی و جزو این ۹۹نفر بودی.

شاید بدونی احساس وحشتناک عذاب وجدان چیست….

احساس عصبانیتی که از خودت داشتی برای اینکه نتونستی توی اون رژیمی که گرفتی موفق بشی و رهاش کردی و مدام خودت رو سرزنش کردی.

با تمام وجودت به خودت قول می دی از فردا صبح که از خواب پا می شی به رژیمت پایبند نبودی و عصرها باشگاه بری و تمرین کنی و تمرین کنی، تا بتونی هیکلی رو که همیشه تجسمش می کنی رو واسه خودت بسازی اما فقط می تونی چند روز دوام بیاری و در نهایت افسرده تر، عصبانی تر و ناامیدتر از قبلت می شی و باور می کنی که آدم بی اراده ای هستی .

شاید بعد از شکست های متعدد به این باور رسیده باشی که مهم نیست که چقدر شب قبل محکم و با اقتدار به خودت قول بدی که از فردا شروع کنی، در هر صورت تو اصلا قرار نیست هیچ وقت به اندام جذاب مورد نظرت دست پیدا کنی و قرار نیست هیچ وقت پیروز این میدان باشی، تو یک شکست خورده ای و باید این رو بپذیری که چاقی سرنوشت توست.

این صحنه ها برات آشنا هستند ؟

ناراحت نباش … تو تنها نیستی و این ها تقصیر تو نبوده !!

هیچ کدوم از شکست هایی که خوردی و نتونستی یک رژیم رو ادامه بدی یا هر روز باشگاه بری، بخاطر نداشتن اراده یا تلاش نکردن و یا نداشتن استعداد نیست ….

تنها به این دلیل نتوانستی به اندام ایده آلت برسی که مسیر رو اشتباه می رفتی و روی چند روش اشتباه متمرکز شده بودی. فقط همین !

لاغر شدن ساده تر از اون چیزی هست که تصورش رو می کنی .

به عبارت دیگر اگر تمرکزت روی موضوع درستی قرار دهی و مسیر درست رو انتخاب کنی لاغر شدنت حتمی و ۱۰۰درصد است.

به تنها چیزی که نیاز داری یک دوست و یک سیستم کاملا اثبات شده است که تعداد بسیار زیادی توانسته اند با کمک اون موفق شوند. تنها کافیه تمام مراحل این سیستم رو “کپی پیست” کنی تا به همان نتایجی برسی که تمام آن افراد رسیدند. یعنی یک اندام زیبا، متناسب و جذاب.

همیشه حقیقت ساده است اما گاهی اوقات واضح نیست.

هر پیشرفتی در زمینه لاغری همراه با کمی سختی است و این سختی یعنی اینکه از ناحیه امن خودت خارج شوی(ناحیه امنی که به تو می گوید به روش جدید اطمینان نکن و همان رژیم و ورزش و دارو رو ادامه بده). کارهایی که تا به امروز برای لاغر شدن انجام دادی، نتایجی را داشته است که امروز در حال تجربه اش هستی. آیا   از نتایجی که همین الان در زندگی ات گرفته ای راضی هستی؟

قطعاً نه، چون اگر راضی بودی الان اینجا نبودی.

پس اگر به دنبال نتایج بهتر هستی باید کارهای متفاتی انجام دهی و مسیرت رو تغییر دهی. واقعیت اینه که تمام افرادی که نتایجشون رو در این صفحه می بینی همین چند وقت پیش از جایی شروع کردند که دقیقاً همین الان تو در آن قرار داری و اگر این تعداد بسیار زیاد نتیجه گرفته اند هیچ دلیلی وجود ندارد که نتایجی به مراتب بهتر از آنها بدست نیاوری.

خبر خوب اینجاست که تو حتی می توانی نتایج بهتر، سریعتر و قدرتمندتری را بدست بیاوری .

چون امروز در دوره ۱۵هفته ای تناسب اندام ماندگار با متد A.J یاد می گیری چطور بدون استفاده از رژیم و دمنوش و ورزش و دارو به اندام ایده آلت دست پیدا کنی و در طول این ۱۵ هفته دقیقاً به صورت علمی یاد می گیری چطور با برنامه ریزی مجدد ذهنت برای لاغری، از شر چربی های اضافه بدنت خلاص شوی.

یاد می گیری چطور در عرض ۱۵هفته تبدیل به یک الگوی تمام عیار شوی برای کسانی که قصد لاغر شدن دارند.

اگر فقط همین ۱۵ هفته تمام مراحل این دوره را انجام دهی بدون هیچ زحمت و کار اضافی، می توانی نتایجی کسب کنی که حتی الان به آن فکر هم نمی کنی!

می دانم که بارها و بارها از روش های بسیار زیادی برای لاغر شدن استفاده کرده ای و نتیجه نگرفته ای. احساس کنونی ات را کاملا درک می کنم، پس بگذار با بعضی از سرفصل های دوره آشنایت کنم.

برخی از سرفصل های دوره تناسب اندام ماندگار با متد A.J

 • چطور مقصر اصلی اضافه وزنتان را شناسایی کنید 
 • چطور ریزه خواری را برای همیشه ترک کنید
 • چطور پرخوری عصبی را از بین ببرید
 • چطور بعد از زایمان به وزن سابقتان برگردید
 • چطور ۹۰درصد از افراد بعد از ازدواج چاق می شوند و شناسایی دلیل این مشکل
 • چطور بعضی از دوستانی که از این روش استفاده کرده اند توانستند ۹۰کیلو، ۸۰کیلو و ۴۰ کیلو وزن کم کنند
 • چطور با این روش بدنمان را شفا دهیم
 • چطور با خودمان و آیینه آشتی کنیم
 • چطور می توان با پشت میز نشینی و کم تحرکی متناسب شد
 • چطور اعتماد به نفس از دست رفته تان را باز یابید
 • چطور نقش وراثت را در اضافه وزنتان از بین ببرید
 • چطور یک غذا خور حرفه ای شوید و هر چیزی بخورید و متناسب شوید
 • چطور کاری کنیم که ذهنمان به جسمتان دستور لاغری بدهد
 • چطور بدنمان را اصلاح کنیم و به تنظیمات کارخانه باز گردانیم
 • چطور شکلات و شیرینی بخوریم و لاغر شویم
 • چطور کاری کنید که حجم غذایتان در هفته اول دوره نصف شود
 • چطور می توانید چربی های موضعی را از بین ببرید
 • چطور غذا خوردن به بهترین تفریح تان تبدیل خواهد شد
 • چطور موقع غذا خوردن هیچ استرسی نداشته باشیم و هر غذایی که دوست داریم بخوریم(حتی نوشابه و سس و پیتزا و سیب زمینی سرخ کرده و ….)
 • چطور هر موقع که احساس گرسنگی کردید چیزی بخورید و لاغر شوید
 • چطور ورزش نکنید و لاغر شوید
 • چطور اگر تمام اعضای خانواده شما چاق هستند شما می توانید بسیار لاغر و متناسب شوید
 • چطور کاری کنیم که در تمام دور همی ها مرکز توجه باشیم و همه تحسین مان کنند
 • چطور ذهنتان کاری خواهد کرد که همیشه غذا در بشقابتان زیاد بیاید و ….

این ها دقیقاً بخش کوچکی از اسرار و استراتژی هایی است که تعداد زیادی از دوستان از آنها استفاده کردند و توانسته اند جذابیت از دست رفته شان را بازیابی کنند.

بگذار نظر بعضی از شرکت کنند گان دوره رو هم بشنویم …

قیمت اصلی دوره  ۲٫۷۶۰٫۰۰۰ تومان می باشد

که به مدت محدودی می توانی آن را فقط با پرداخت ۹۹۰٫۰۰۰ تومان  تهیه کنی.

بعد از به پایان رسیدن این مدت به هیچ وجه دوره تناسب اندام شامل تخفیف نمی شود .

فاصله تو با اندام زیبایی که همیشه آرزویش را داشتی تنها همین دکمه است، این تصمیم دقیقاً شبیه ماشینی است که قرار است تو را از این نقطه ای که هستی(اضافه وزن) به نقطه ای ببرد که همیشه دوست داشتی(اندام ایده آل). آماده ای سوار این ماشین شوی ؟

بهانه هایی برای متناسب نشدن  !!

از آنجا که افراد احمال کار برای تغییر نکردن بهانه های زیادی دارند، من قصد دارم به دوستان احمال کار کمک کنم تا زحمت کمتری بکشند به همین خاطر لیست بهانه های متداول را در ادامه برایشان آماده کرده ام .

 • باشه حالا سرم یک کم که خلوت شد میام شروع می کنم
 • لاغر شدن خیلی دردسر داره، من هم که خیلی چاق نیستم
 • الان کارهای مهم تری دارم
 • من درست بشو نیستم و اعتماد به نفس ندارم
 • خیلی گرونه، خودم رژیم می گیرم لاغر می شوم، از شنبه شروع می کنم
 • دیگه من سنم رفته بالا، این چربی های من دیگه آب نمی شه
 • این اندام من با آموزش درست نمی شه! ارثیه! هیچ کس نمی تونه کاری بکنه
 • بعیده این روش هم جواب بده و با ذهنم بشه لاغر شد
 • و  ……………….

لیست بالا و بسیاری از بهانه های دیگر، نمونه ای کوچک از مکانیزم مغز است که می خواهد ما را در حالت موجود حفظ کند و نمی خواهد ما از دایره امن خودمان خارج شویم.

مراقب نجواهای ذهنتان باشید

 

 

سوالاتی که شاید برای شما پیش آمده باشد 

دوره تناسب اندام با متد A.J چند جلسه است ؟

دوره تناسب اندام با متد A.J شامل ۸جلسه مقدماتی و ۳۰ جلسه پیشرفته است، که شما دوره مقدماتی را در ۲هفته و دوره پیشرفته را در ۱۵ هفته خواهید گذراند .

جلسات دوره تناسب اندام با متد A.J به چه صورت است و چگونه در اختیار من قرار داده می شود ؟

تمام جلسات دوره به صورت فایل های تصویری هستند که در پروفایل کاربری شما در وب سایت متد A.J در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

پشتیبانی این دوره به چه شکل است و چرا همه افراد شرکت کننده در دوره های متد A.J در این مورد صحبت می کنند ؟

بدون شک یکی از نقاط قوت دوره های متد A.J پشتیبانی متفاوت این دوره هاست. زمانی که در یکی از این دوره ها شرکت می کنید، تنها جلسه ابتدایی دوره برای تو باز خواهد شد، شاید سئوال برات پیش بیاد که چرا تمام جلسات رو در اختیار من قرار نمی دهید؟!؟

بنا به تجربه ای که ما از مشاوره با چند هزار نفر از افرادی که قصد شرکت در این دوره ها را داشتند بدست آوردیم، یک وجه اشتراک بین اکثر شرکت کنندگان وجود دارد و آن هم این است که همه از تنبلی و بی اراده بودن خودشون شکایت می کردند و نالان بودند، همین امر باعث شد که یکی از متفاوت ترین کارهایی رو که تا به حال در دوره های آنلاین انجام شده رو تیم متد A.J انجام بده و اقدام به ارسال تک تک جلسات برای هنرجویان کنه.

 این کار به چه نحو و برای چی انجام میشه؟

قطعا همه شما به این نکته اذعان دارید که تنها دلیلی که شما می تونید به نتیجه مطلوبتون برسید انجام تمرینات یک دوره و متعهد بودن به انجام اون تمریناته، ما شما رو در این راه کمک می کنیم.

شما زمانی که یک جلسه رو دریافت می کنید، باید تمرین های اون جلسه رو انجام بدید و برای پشتیبان خودتون ارسال کنید، و در این صورت هست که جلسه بعد براتون ارسال میشه، درسته که این کار زمان و هزینه زیادی رو برای تیم متد A.J ایجاد می کنه، اما قطعا گرفتن نتیجه عالی شما از این دوره جزو اولویت های ماست و ما این کار رو برای اینکه شما موظف به انجام تمریناتتون باشید با دل و جان قبول می کنیم. پس در اختیار قرار دادن یک جلسه تنها و تنها به دلیل ضمانت نتیجه گیری شخص شما انجام میشه و قطعا خودت در طول دوره متوجه این امر می شوی که اگر این تعهد انجام تمرینات وجود نداشت شاید نتایج عالی رو که در طول دوره گرفته ای، به این وسعت نبود.

قسمت بعد پشتیبانی دوره این است که شما هر سوالی که در مورد دوره، جلسات، تمرینات و … داشته باشی رو می تونی به راحتی در وب سایت از پشتیبان خودت بپرسی و ما همیشه پاسخگوی سئوالات شما هستیم .

من مشغله کاری زیادی دارم، آیا این دوره می تونه برای من مفید باشه و زمان لازم برای انجام تمرینات چقدر است؟

قطعا این دوره برای شما که شاغل هستید نیز بسیار عالیه، چرا که انجام تمرینات رو در ساعتی از شبانه روز می تونی انجام بدی.
شما با ۳۰دقیقه تمرین در هر ساعتی از شبانه روز به نتایج مطلوبت خواهی رسید، قطعا ۳۰دقیقه زمان برای تغییر سبک زندگیت و رسیدن به اندام دلخواهت بسیار منطقی و جذابه، این طور نیست؟

29 پاسخ
 1. Avatar
  خانم حجتی says:

  سلام وروزبخير وتشكراززحمات اساتيدبزرگوار
  ليست باورهاي غلط من درموردتناسب اندام
  ١-بهترين راه براي كاهش وزن محدودكردن كالري دريافتي است.
  ٢-ديرشام خوردن باعث افزايش وزن مي شود.
  ٣-مصرف شكلات باعث چاقي مي شود.
  ٤-چربي هاي موجوددرغذاباعث افزايش وزن مي شود.
  ٥-شمردن دقيق كالري ها به كاهش وزن كمك مي كند.
  ٦-غذاخوردن به من احساس خوبي مي دهد.
  ٧-به محض اينكه به خانه مي ايم اول به اشپزخانه سرمي زنم.
  ٨-هرموقع احساس گرسنگي مي كنيم بايدچيزي بخوريم.

 2. Avatar
  nasim davoudi says:

  با سلام خدمت استاد گرامی
  من می خواستم اینجا ازتون تشکر کنم.
  من الان جلسه ۱۲ام هستم چندروز پیش می خواستم برم مهمونی یه سری از لباسهامو آوردم و پوشیدم دیدم که اونایی که بهم تنگ بودن الان اندازه شدن و حتی اونایی که اندازم بودن گشاد شدن.
  من بازوها یکم بزرگ بود وقتی یکی از لباسهامو پوشیدم که قبلا برام کمی تنگ بود با تعجب دیدم چقدر آستین شل شد و لق وایستاده.
  من همیشه کلی تلاش می کردم تا این بازوها کمی کوچیک بشن، تو باشگاه ورزشهای با وزنه زیاد می زدم که یکم فرم بگیرن ،خلاصه کلی باید خودمو هلاک می کردم، با ۱۰ کیلو وزن کم کردن دستم اینقدر تغییر نکرده بود ،که الان بدون هیچ کاری ،بدون هیچ زحمت و دردسری اینقدر تغییر سایز داده،خیلی ازین موضوع خوشحالم وخواستم این موضوع و تجربم رو با شما درمیون بزارم.
  ایشالا که همه به اون اندامی که دلشون می خواد برسن.
  و من از استاد خوبمون واقعا ممنون و سپاسگزارم و مطمئنم که تا پایان دوره می تونم نتیجه هایی بهتر بگیرم و با شما در میون بزارم
  ممنونم از همه چیز 😊😊

 3. Avatar
  parissa kondori says:

  سلام.‌ من معتقدم اصلی ترین و ریشه ای ترین دستاورد این دوره اینه : “گیر ندادن به خودم”. این موضوع رو فارغ از عنوان دوره عرض کردم. برای رسیدن به هر هدفی فقط باید مشتاقانه طی مسیر کرد. همین و همین. به محض اینکه شروع کردیم به اندازه گیری نتایج یعنی داریم به خودمون و هدفمون گیر میدیم. و همینجاست اونجایی که باخت میدیم. باید با حال خوب تو مسیر جلو بریم. تعهد من داشتن همون حال خوبه. اتفااق خوب خودش حاصل میشه.

 4. Avatar
  لیدا ناطقی says:

  با سلام و آرزوی بهترینها برای اساتید عزیز و بزرگوار
  تمرین جلسه ۲۵
  لیست باورهای اشتباه در مورد تناسب اندام
  ۱. محدود کردن کالری دریافتی بهترین راه برای کاهش وزن است
  ۲.چربیهای موجود در غذاها باعث افزایش وزن میشود
  ۳.شمردن دقیق کالری ها و یادداشت کردن روزانه آنها به تناسب اندام من کمک میکند
  باورهای قدرتمند کننده برای موارد بالا : موادغذایی باعث اضافه وزن مانیستند بلکه باورهای ما در مورد غذاها عامل اضافه وزن ما هستند.
  ۴. مصرف شکلات باعث چاقی میشود
  باور قدرتمندکننده : خوردن شکلات به حافظه و قلب کمک میکند و اشتها رو کنترل میکند.
  ۵. دیر شام خوردن و در کل شام خوردن باعث افزایش وزن خواهد شد
  باور قدرتمند کننده : هر موقع از شب که شام بخورم بدن هوشمندم در طول شب تمام آن را جهت سوخت و سازش مصرف خواهد کرد.
  ۶. بهترین تفریح غذا خوردن است
  ۷. وقتی احساس خیلی خوبی دارم دوست دارم با غذاهای مختلف این حال خوبم را جشن بگیرم
  ۸.در دورهمی ها غذا نقش مهمی ایفا می کند
  باور قدرتمند کننده : میتوان پیاده روی ، رفتن به پارک ،دیدن فیلم های انگیزشی ، دیدن مسابقات علمی و ورزشی ، برگزاری مسابقات و سرگرمی های خانگی ، خواندن کتاب را جایگزین باور اشتباه کرد.
  ۹. من اگر ورزش نکنم حتما اضافه وزن پیدا می کنم
  ۱۰.من به محض اینکه ورزش را رها کنم اضافه وزن پیدا می کنم
  ۱۱.هدف از ورزش سوزاندن کالری و کم کردن وزن است
  باور قدرتمند کننده : هدف از ورزش فقط رسیدن به سلامتی و حال خوب و لذت بردن از آن است و بدن من بدون ورزش در بهترین حالت تناسب اندام باقی می ماند.
  از اساتید بزرگوارم تشکر میکنم که به کمک آنها توانستم باورهای اشتباه و محدود کننده خودم را شناسایی کنم و باورهای قدرتمندکننده ای جایگزین آنها کنم.

 5. Avatar
  Nayer Vahidi says:

  با عرض سلام خدمت استادان بزرگوارو فرهیخته🌻🌼🌷 درمورد جلسه ۲۵ دوره پیشرفته متدAj باید عرض کنم وقتی به جوابها و باورهای محدود کننده خودم در مورد غذاها و وعده های غذایی و باید اینطوری بگم در مورد همه سوالهایی که استاد بررسی کردن پاسخ هام خیلی فرق میکنه و فقط این باورهای من بودن که روز به روز چاقم میکردن و منو از تناسب اندام دورم کرده بودن ولی با یاری برادران ارجمندم و پشتیبانی ایشان وبا راهنمایی های صبورانه از این باورهای مخرب آگاه شدم و با انجام دادن تمرینات و گوش دادن به فایلها حالا پی به قدرت ذهنم برده ام و به یک غذاخور حرفه ای تبدیل شده ام و با قدرت پیش میروم و فقط به قله موفقیت توجه میکنم و از مسیر لذت میبرم و به خدا و خودم و به این متد عالی ایمان دارم.

 6. Avatar
  Anahita sadeghisabour says:

  با عرض سلام و احترام خدمت اساتيد محترم و دوستان عزيز
  من از وقتيكه با متد Aj آشنا شدم به اهميت و قدرت باورهاي درست و نقش آنها در تناسب اندام و صدالبته در تمامي ابعاد زندگي پي بردم و روز به روز ايمانم به اين روش و اصلاح باورهاي محدود كننده و مخرب بيشتر ميشود از جمله اين باورهاي محدود كننده كه در حال اصلاح آنها هسنم . گوش كردن به زبان بدن و گرسنگي ندادن به آن است بطوريكه بايد هر زمان كه بدن ما نياز به غذا داشت فارغ از زمان و نوع غذا و ميزان كالري تا زماني كه پيام سيري صادر شود از غذا خوردن لذت برد و استرس و عذاب وجدان و كالري شماري را كنار گذاشت . بدن ما به همه نوع مواد غذايي نياز دارد بنابراين غذاي ممنوعه نداريم . تايم غذا خوردن را بدن ما مشخص ميكند نه ساعتهاي قراردادي . بدن ما آنقدر هوشمند است كه ميتواند هر آنچه را مورد نياز است بگيرد و هر آنچه مضر و اضافه است دفع كند. اگر به بدنمان اعتماد كنيم بدنمان خودش ما را به سمت مواد سالم و ميزان غذاي مورد نياز سوق ميدهد فقط بايد باور داشته باشيم و روي باورهاي قدرتمند كننده تمركز كنيم تا فرصت شكوفايي را پيدا كنند. از خوردن شكلات و غذاهاي چرب و نشاسه دار هراسي ندارم و با عذاب وجدان و استرس از آنها استفاده نميكنم و احساس خوب و لذت را جايگزين استرس و نگراني ميكنم البته اين كار دشوار است ولي كم كم با تمركز روي خواسته هايمان و استفاده از فايل زير آستانه اي و تمرينهايي كه استاد در جلسات مطرح كرده اند محقق خواهد شد تا ناخودآگاه من هم به من اعتماد كند. و موفقيت نزديك است

 7. Avatar
  says:

  با سلام در ارتباط با جلسه ٢٥
  متاسفانه ٧٠ درصد باورهاي من كه مربوط به بخش تغذيه و ورزش بود نادرست بودند كه بالطف استادم توانستم تصحيح باور كنم و مهمترين باور مخرب من در ارتباط با خوراكيها و كالريهاي مربوطه بود كه من هميشه از خوردن غذاها وحشت داشتم و جرات نميكردم بخورم و يا اگر ميخوردم تا اخرشب فقط عذاب وجدان داشتم و از همه مهمتر راجع به شيرينيها ولي خداروشكر در اين متد من با اموزشهايي راجع به عزت نفس و احترام به خودم ياد گرفتم كه براي خودم ارزش قايل باشم و با تفكر غذاهام رو انتخاب كنم يعني تا حدودي اگاهانه به ناخوداگاهم كمك ميكنم كه روند كاهش وزنم سريعتر و بهتر اغاز بشه و ديگه از غذاها نميترسم و سبك زندگيم رو تغيير دادم و سعي ميكنم سالم غذا بخورم و به اندازه و در زمان مناسب و با لذت غذا بخورم

 8. Avatar
  Katayun says:

  سلام و دورود خدمت همه عزیزانم .
  من هم اگربخوام در مورد باورهام بگم به جرات میگم۹۷درصد باورهام در مورد تناسب اندام باورهای مخرب و اشتباهی بودن که به لطف خدای مهربون و به خواست و تلاش خودم و با همپا شدن با متد aj تونستم تا حدود خیلی زیادی باورهامو ساماندهی کنم و باورهای درست و کار آمد رو جایگزین باورهای مخرب کنم .یکی از باورهای اشتباهم موضوع وراثت بود که هر وقت میخواستم برای تناسب اندامم تکون بخورم موضوع وراثت منو از تلاش وا میداشت و باعث میشد خودمو دوست نداشته باشم .قبلا فقط تپل های خانواده رو نگاه میکردم و می گفتم ما ژنتیکی تپلیم کاریش نمیشه کرد الان نیمه پر لیوان رو میبینم چون نصف خانوادمون هم متناسبند.بغیر از خانواده تمام فامیل رو زیرو رو کردم و اکثرا چاق داشتن ِلاغر هم داشتن و جالب اینجاست متناسب هم داشتن و با این بررسی این باور ژنتیک رو از خودم دور کردم .باور اشتباه دیگه موضوع شکلات بود که باعث چاقی میشه .قبلا خودمو خیلی از شکلات منع میکردم و حسابی حریص میشدم تا اینکه کارد به استخوان می رسید و تو یه روز ۲۰ تا ۳۰ تا شکلات میخوردم و بعدش احساس ندامت و سرزنش.برای اینکه این باور رو از ذهنم کم رنگ کنم و باور درست جایگزین کنم به دستور ناخودآگاه جونم یک هفته هر روز روزی ۵ تا ۶ تا شکلات خوردم بدون ترس با بهترین حال و احوال تا اینکه بعد از یک هفته خود بخود از شکلات زده شدم و اصلا میلی بهش نداشتم و ندارم یکی دیگه از باورهای مخرب این بود که ورزشهای سنگین چربی رو به عضله تبدیل میکنه که همیشه بیاد میارم ۷ الی۸ ماه تمام ورزش سنگین انجام دادم فقط عضلاتم نمایانتر شد و چربیهام سر جای خودش مونده بود با این یاد آوری این باور رو کم رنگ و کم رنگتر کردم .و دیگری اینکه غذا خوردن برام بهترین تفریح بود جوری که صبحانه واسه خودم ماکارونی درست میکردم میان وعده عصر رو استامبولی پلو با گوجه و روغن فراوان درست میکردم و با لذت به مقدار زیاد میخوردم الان ورزش رو جایگزین خوردن میان وعده عصر کردم که بسیار لذت بخشه و دیگه میلی بخوردن غذا برای صبحانه ندارم و از اول صبح موسیقی کار میکنم بصورت بداهه و وقتی موفق میشم یه آهنگ رو کامل یاد بگیرم خدا رو کنار خودم احساس میکنم از خوشحالی زیاد. بهترین تفریحات رو بجای غذا خوردن جایگزین کردم و ….
  اینجا جا داره که از اساتید عزیز و محترم برادران جعفری کمال تشکر رو بجا بیارم برای اینهمه تغییر خوب در زندگیم و اینهمه باور عالی در ذهنم .

 9. Avatar
  M says:

  سلام خدمت اساتید گرامی ودوستان عزیز
  در مورد جلسه بیست وپنجم تناسب اندام
  من به این نتیجه رسیدم که خیلی از باورهای اشتباه ونادرست در ذهن من بوده که باعث استرس ونگرانی وتوجه زیاد روی اضافه وزن من میشده وورودیهای ذهنم رو کنترل نمیکردم
  الان که این دوره رو شکر خدا پشت سر گداشتم وبه تکنیکهایی که استاد گرامی فرمودن عمل کردم وباورهای درست رو جایگزین باورهای اشتباهم کردم و ورودیهای ذهنم رو کنترل کردم ومثل غذا خور حرفه ای عمل کردم به نتیجه رسیدم درسته که هنوز راه دارم تا به اون اندام دلخواه ومتناسب برسم اما نتیجه خوب وعالی از دوره وبا انجام اموزشهای عالی اساتید کسب کردم ملاک اصلی باور صد در صد وانجام تکنیکهاست انشاا.. به زودی هم به اون اندام متناسب ودلخواه میرسم.
  باسپاس وقدر دانی از اساتید با دانش که مسیر درست واسان را به ما نشان دادند وما را در این مسیر هدایت کردند چون غیر از تناسب اندام در دیگر حوزه ها میتوان نتیجه کسب کرد

 10. Avatar
  roya Ahmadi says:

  باسلام خدمت شما استاد گرامی
  تمرین جلسه ۲۵درمورد باورهای اشتباه من
  ۱.باور اشتباه درمورد صبحانه فهمیدم که این باور نادرست درمن هست الان به این باور درست رسیدم اگه مدتی نتونستم صبحانه بخورم دچار اضافه وزن نمیشم
  ۲.باور نادرست من درمورد دیر شام خوردن من همیشه فکر میکردم که اگه شام بخورم حتما اضافه وزن پیدا میکنم. من به مدت چندین سال شام رو حذف کرده بودم واین باور نادرست خودم رو فهمیدم واینکه اگه گرسنه شدم حتما غذا بخورم چون در طول خواب بدنم نیاز به انرژی داره فهمیدم که به بدن هوشمندم اعتماد کنم
  ۳.باور نادرست من درمورد اندام وتنفر از اندام هروقت جلوی آینه خودم رو میدیم خودم روسر زنش میکردم .این رو فهمیدم که باید خودم رو دوست داشته باشم با هر اندامی وبا خودم دوست باشم
  ۴.باور من درمورد ورزش اینکه هرچقدر سریعتر ورزش کنم سریعتر وزن کم میکنم باور درست این است که ورزش باعث سلامتی، زیبا شدن اندام و شادابی وقوی شدن بدن
  ۴.باور اشتباه من درمورد ورزش اینکه اگر ورزش نکنم دچار اضافه وزن میشم فهمیدم که که این باور محدود کننده هست چون افراد زیادی هستند که متناسبند ولی ورزش نمیکنند من این باور رو تقویت کردم که باورزش کردن، سالم و شاد هستم
  ۵.باور نادرست دیگه این بود، محدود کردن کالری دریافتی فهمیدم که با این کار خودم رو دچار عداب وجدان واسترس میکردم وهمه اینها من رو دچار اضافه وزن میکردوپیام نادرست به جهان هستی مخابره می‌کنم.
  این باور که بدن ماخیلی خیلی هوشمند هست رو باید تقویت کنم
  ۶.باور نادرست درمورد مصرف شکلات به این باور رسیدم که شکلات به حافظه وقلب کمک میکنه و اشتها رو کنترل میکنه
  ۷.باور نادرست درمورد چربی به این باور رسیدم که به اندازه نیاز بدنم از چربیها استفاده واینکه هیج ماده غذایی مارو دچار اضافه وزن نمیکنه واین باورهای نادرست ماست که باعث اضافه وزن میشه
  ۸.حذف بعضی ازمواد غذایی این هم یکی از باورهای نادست هست باور درست این است که ما هیچ ماده ممنوعه ای نداریم هر ماده غذایی رو که دوست داشتیم میتونیم استفاده کنیم، باید توجه داشته باشیم که این باور نادرست مادرمورد مواد غذایی هست که مواد غذایی مارو دچار اضافه وزن میکنه
  ۹.بهترین تفریح ما خوردن غذا هست این یه باور نادرست هست. باور درست این است که نباید خودمون رو خیلی درگیر خوردن.متمرکز روی غذاها نباشیم

 11. Avatar
  سمیه سهرابی says:

  سلام به اساتید محترم ودوستان عزیز
  پیرو تمرین جلسه ۲۵ باید عرض کنم که من هم با ورودم به این دوره متوجه شدم که خیلی باورهای محدود کننده واشتباه در مورد تناسب اندام دارم وتا باورهای صحیح جایگزین این باورهام نکنم نمیتوانم متناسب شوم من همیشه فکر میکردم اگر صبحانه نخورم تا ظهر ریزه خواری میکنم وباید حتما صبحانه بخورم ولی الان به صدای بدنم گوش میکنم ودر مورد شام هم همین طور دیر وقت شام نمیخوردم بخاطر همین ممکن بود اصلا گرسنه نبودم ولی سر شب شام میخوردم تا اخر شب نخواهم شام بخورم .من بعضی از مواد غذای را برای خودم منع میکردم مثل قند.نوشابه ولی الان دیگر هیچ منعی ندارم واین را هم میدانم که رنج خوردن اینگونه مواد در اینده بیشتر از لذت انها هست

 12. Avatar
  خانم حجتی says:

  سلام به اساتيدمحترم ودوستان عزيز
  درمورد نوشيدن اب، به نظرم بدن هرانساني باديگري فرق دارد، طبع انسانها متفاوت هست ، اب وهوايي كه دران شهرزندگي مي كنند، نوع فعاليت روزانه و… همه درميزان ابي كه بايددرطول روزدريافت كنندبه نظرمن متفاوت است اما اگراساتيدمحترم بفرمايندكه ٨ ليوان درروزاب ميل كنيداينكارراانجام مي دهم چون مي دانم هرمطلبي كه مي فرمايندازروي مطالعه وتحقيقات گسترده انجام شده است وبه حرفشان ايمان صددرصددارم لذا صبرمي كنم تا ببينم چرابايدبايد٨ ليوان اب درروزبنوشيم؟؟

 13. Avatar
  samaneh says:

  تکلیف جلسه بیست وپنجم
  اولین باورغلط من درموردصبحانه نخوردن بودواین باورروداشتم که لابدچون صبحانه نمیخورم دچاراضافه وزن هستم چون ازبچگی زیادمیلی به خوردن صبحانه نداشتم وندارم ولی الان به صدای بدن هوشمندودوست داشتنی ام گوش میدم واگرمیلم به صبحانه رفت میخورم واگرمیل نداشتم باخیال راحت به کارهای روزمرم رسیدگی میکنم تازمانی که احساس گرسنگی کردم چون الان من به یک غذاخورحرفه ای شدم 😊😊
  مساله بعدی درموردشمارش کالری بودکه خیلی زیادمن رواذیت میکردومدام تلاشم دراین بودکه بیشتراز۱۲۰۰کالری درطول روزدریافت نکنم وحتی اگرکمترکه کالری دریافت میکردم بازم ازوزن کم کردن وحال خوب خبری نبودووای به روزی که ۱۲۰۰کالری میشد۱۳۰۰کالری دیگه احساس گناه دست ازسرمن برنمیداشت ولی الان به لطف این متدباخیال راحت ازهمه نوع موادغذایی استفاده میکنم ومیخورم .🥞🍕🌭🍔🥪🍗🍰🥡🍦🍢🍣
  درموردشکلات هم کاملادراشتباه بودم وفکرمیکردم دلیل برچاقیست وهمیشه چشمم به دنبالش بودوازوقتی که متوجه شدم که حتی درکم کردن وزن هم نقش داره بالذت کامل شکلات میخورم البته فقط زمانی که بدنم احساس نیازکنه🍫🍫🍬🍬🍭🍭
  من هم مثل بقیه ایرانی های مهمان دوست عزیزهمیشه سعیم دراین بودکه باتدارک دیدن غذاهاوخوراکی های متنوع به مهمونام خوش بگذره ومتعهدشدم که روی خوراکی هاتمرکزنکنم وخوشحالیم روباغذاجشن نگیرم.
  نکته بعدی که خیلی خیلی زیاددرگیرش بودم این بودهروقت احساس گرسنگی کردید چیزی بخورید.من همیشه درحال گرسنگی دادن به خودم بودم وهیچ نشانه ای ازکم کردن وزن درخودم نمیدیدم ولی ازوقتی که باموادغذایی آشتی کردم به صدای بدنم گوش میکنم وبدون احساس گناه حتی بالذت ببشتری همه نوع موادغذایی رومیخورم نکته جالب مساله اینجاست که باروندکاهش وزن وازآن مهم ترکاهش سایزروبروهستم😊😊😍😍
  درموردورزش هم من خیلی خودم رواذیت میکردم وبه خودم فشارمیاوردم همچنان خبری ازکم کردن وزن نبود ولی الان فقط زمانی ورزش میکنم که اول حال خوش راداشته باشم وواگرروزی احساس کسالت کنم هرگزبااجباربرای ورزش نمیرم وورزش روصرفابرای احساس حال خوش وسلامتی انجام میدم ومیدانم که اگرورزش هم نکنم متناسب خواهم ماند🏌️‍♀️🏂🏄‍♀️🏊‍♀️🏋️‍♀️🚴‍♀️🤾‍♀️
  درموردخوابیدن هم این باورراداشتم که اگرزیادبخوابم حتماچاق خواهم شدولی الان این باورقدرتمندکننده رودارم که من حتی درخواب هم کالری میسوزونم که خیلی خیلی احساس خوبیه.
  من الان روی عزت نفس خودم درحال کارکردن هستم وبدن خودم راباهمه معایب وکاستی هایش دوست دارم درصورتی قبلاهمیشه باخودم مشکل داشتم.
  وآخرین باوراشتباه من درموردته مانده غذاهابودکه هرگردورنمیریختم ونگه میداشتم چون فکر میکردم این کاراسرافه ولی الان بدن خودم روهمیشه لایق غذای تازه و باکیفیت میدونم 🍉🍊🍓🍐🍏🥘🍳🥚🥩🍖🍯

 14. Avatar
  says:

  سلام مجدد به شما ، دوست عزيزم من منظورم اين نبود كه فرمايشات امام صادق درست نيستند ، منظورم اين هست كه احتمالا ايشون هم در زياده روي در مصرف اب اشاره داشتن . در هر كاري افراط و تفريط جايز نيست و يه نكته مهم رو هم اشاره كنم كه ما براي شستشوي هر چيزي از اب استفاده ميكنيم و غبار و جرم رو از ان ميزداييم . حالا شما فكر ميكنيد ارگانهاي داخلي بدن ما از جمله كبد و كليه و روده ها و بقيه و بقيه اندامها براي بهتر كار كردن و شستشو نياز به اب ندارن ؟ مگر ما ميتوانيم به طور مثال كليه ها و يا كبدمون را بشوريم ؟ خير با اب خوردن مناسب انها را شستشو ميدهيم و اين اندامه با مصرف مناسب ابي كه ما بهشون ميرسانيم بهتر و بهتر كارميكنن و در واقع احياء ميشوند

 15. Avatar
  Katayun says:

  با سلام و عرض ادب به دوست خوبم
  نظر من در مورد نوشیدن آب با توجه به اینکه آب هفتاد درصد از وزن بدن ما را تشکیل میدهد نشانده این است که آب از ضروریات بدن انسان برای بقاست وطبیعی است که در طول روز حداقل ۸ لیوان آب نوشیده شود و اگر کسی در مورد نوشیدن آب مشگل دارد اول این که باور درستی در مورد ضرورت آب برای بدن ندارد دوم اینکه پاسخ درست به ضمیر ناخودآگاه برای نوشیدن آب داده نشده و ضمیر ناخودآگاه زمانی که بدن به آب نیاز دارد فرمان اشتباه صادر میکند که انسان یا دچار ریزه خواری میشود و یا به نوشیدن چای و شربت رو می آورد. دقیقا خودم دچار همچین مشکلی بودم و شاید در طول روز پنج لیوان چای میخوردم و دچار کم خونی شدید شده بودم و بعد آشتی با ضمیر ناخودآگاهم متوجه شدم بدنم به جای چای به آب نیاز داشته و خدا رو شکر خیلی از مشکلاتی که بر اثر کمبود آب در بدن رخ میدهد و من دچار شده بودم حل شدند. وقتی به اندازه آب مصرف شود از پرخوری هم جلوگیری میشه.این نظر وتجربه من در مورد مصرف آب .تا جواب درست رو از استاد جعفری گرامی بشنویم.

 16. samira
  Samira Sohrabi says:

  باسلام و آروزی داشتن لحظات شاد.

  تمرین جلسه ی ۲۵👇
  خیلی از باورهای من در رابطه با تناسب اندام متاسفانه اشتباه هستن و این طبیعیه.!!
  چونکه اگه باورهام درست بودن من هم متناسب بودم.
  باورهای اشتباه من نمود عینی پیدا کردن و من دچار اضافه وزن شدم.
  ولی خداروشکر، خدا منو آگاه کرد و در مسیر صحیح قرار گرفتم بقیه اش هم به تلاش و همت خودم برمیگرده.
  واقعا جوابهایی که من به سوالات دفترچه آزمون دادم، خیلی هاشون اشتباهه اگه بخوام بنویسم خیلی زیادن ولی چندتاشون که خیلی در من پررنگ بودن رو مینویسم؛

  ۱. تا زمانیکه غذای سالم میخورم، هرچقدر دلم خواست میخورم.
  این باور در من خیلی پررنگ بود و مواقعی که غذایی رو میخاستم بخورم و فکر میکردم سالمه و البته باب میلم هم بود خیلی میخوردم. حالا برای رفع این باور اشتباه ۴تکنیک طلایی رو رعایت میکنم.

  ۲.دیر شام خوردن باعث اضافه وزن میشود.
  این باور منو خیلی آزار میداد و خیلی وقتها طعم خوش غذایی که خورده بودم رو به کلی از یادم میبرد.

  ۳.مصرف شکلات باعث اضافه وزن میشود.
  همیشه در حسرت شکلات بودم و دیگه رفته بود تو لیست خوراکی های ممنوعه و فقط شکلات تلخ میخوردم که مرهمی باشه برام!

  ۴.وقتی حالم خوبه، با خوردن غذا این حال خوبم رو جشن میگیرم.

  ۵.در دورهمی ها غذا نقش مهمی دارد.

  ۶.در زمان مسافرت به هیچ ماده ی غذایی نباید نه گفت.
  مسافرت برای من شده بود یه راه گریز از رژیم! دیگه خودتون حساب کار رو بکنید.

  ۷.بهترین تفریح غذا خوردن است.
  این باور با گوشت و پوست و استخوانهای من یکی شده بود.

  ۸.من از اندامم متنفرم.
  باور بسیار مخرب در شخصیت من.

  ۹.هر موقع جلوی آینه می ایستم به خودم بد و بیراه میگم.

  ۱۰.حتما باید ته بشقابم رو بخورم تا اسراف نشود.

  و کلی باورهای اشتباه دیگه که اگه بخوام بنویسم باید ۹۸ درصد سوالات دفترچه رو بنویسم!!
  ولی من با زیاد گوش دادن فایلهای دوره و فایل زیرآستانه ایی دارم سعی میکنم که باورهای صحیحی رو جایگزین کنم البته گاهی هم کم کاری کرده ام ولی باز به مسیر برگشتم.
  من فکر میکنم باید همیشه هوشیار باشیم و فقط و فقط به صدای طبیعی بدنمون گوش کنیم.
  هرموقع بدنمون چیزی رو از ما خواست بهش برسونیم و سرکوبش نکنیم تا بدن و ذهنمون به ما اعتماد کنن و در روال عادی قرار بگیریم و بریم در جهان متناسبها.

 17. Avatar
  L Dashti says:

  سلام به همه دوستان عزیز. من هنوز جلسه هفتم هستم و نمیدونم جلسه ۲۵ درمورد چی هست اما بنظرم هروقت احساس تشنگی میکنیم باید اب بخوریم چایی و دمنوش جای ای رو پر نمیکنند……نمیدونم نظرم درست هست یا نه
  منتظرم از اساتید درستش رو یاد بگیرم….ممنون

 18. Avatar
  maryam jafari says:

  سلام
  به نظر من خوردن آب درطول روز بستگی به بدن افراد وفعالیت روزانه داره ونمیتوان به همه یه نسخه ثابت رو گفت ولی آب نیازه بدن هست باتوجه به اینکه درصد بالایی از بدن ومغز و—- ازآب تشکیل شده

 19. Avatar
  سمیه سهرابی says:

  با سلام خدمت اساتید محترم ودستان عزیزم
  به نظر کن خوردن ۸ لیوان اب در روز باور صحیحی هست چون ۷۰٪ از بدن ما از اب تشکیل میشود وباید اب از دست رفته از بدن در طول روز را جایگزین کنیم وسخن امام صادق هم دریت است من فکر میکنم اب بیش از اندازه منظور بوده چون بعضی از افراد اب درمانی میکردند وهیچ چیز دیگر بجز اب نمی خورند این برای بدن ضرر دارد البته این نظر من هست ان شالله استاد جواب صحیح را میفرمایند

 20. Avatar
  roya Ahmadi says:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز به این نکته توجه داشته باشید که پاشنه آشیل شما همین جاست طبق گفته استاد گرانقدر آقای جعفری هر وقت که ذهن مقاومت میکنه ایراد کار همون جاست یعنی شما یه باور نادرست درمورد نوشیدن آب دارید واین رو بدونید که نوشیدن آب برای تناسب اندام ماندگار خیلی مفیده و اینکه مقدار زیادی از بدن رو آب تشکیل داده، وقتی شما آب کافی ننوشید بدن هوشمند ما مجبور از طریق دیگه ای نیاز به آب رو تامین کنه مثل ایجاد گرسنگی کاذب ویا ریزه خواری که در طول روز برامون پیش میاد
  نکته جالب اینجاست که شما گفتید که هر وقت شیرینی میخورید احساس تشنگی میکنید این همون پیام بدن برای رفع نیاز به آب هستش دقت داشته باشید که باورهای درست رو یاد بگیریم و جایگزین باورهای قبلی کنید

 21. Avatar
  zahra Noroozinejad says:

  با سلام خدمت دوستان دیدگاه همه عزیزان قابل احترام هست، ولی من خودم به شخصه اصلا اهل آب خوردن زیاد نیستم و این مشکلاتی هم که دوستان اشاره کردن که در اثر کم خوردن اب به اون دچار میشویم تا این زمان الحمدلله دچار کوچکترین مشکلی نشدم
  واقعا هیچ میلی به خوردن اب ندارم، در طول روز ممکنه فقط ی لیوان اب بخورم و خداروشکر تا الان هم مشکلاتی که ذکر شد نداشتم
  و اینکه دوست عزیزمون گفتن نباید توی اینترنت دنبال پاسخ مشکلات بگردیم و اشتباه هست به نظر من درست نیست
  خیلی مشکلات از همین طریق حل میشه
  و این رو هم ذکر کنم من دنبال پاسخ مشکلم از طریق اینترنت نبودم من درستی سخن یکی از دوستانم رو میخواستم چک کنم و من خودم به شخصه سخنان ائمه رو به همه صحبتها و باورها ترجیح میدم😊 چون مطمئن هستم همه بر اساس حکمت هست و هیچ اشتباهی در این سخنان باشد و اگه ما بتونیم این سخنان رو باور خود قرار دهیم واقعا سعادتمند میشویم
  اگه یادمون باشه خود استاد هم در جلسات رایگان به این موضوع اشاره کردن و گفتن که در اسلام هم تاکید شده و پیامبر صلی الله علیه والله تاکید کردن که هر لقمه غذا رو باید ۳۲ باز در دهان بجوییم .
  پس اینجا نمیتونیم بگیم این سخن درست هست ولی سخن امام صادق علیه سلام. درباره اب خوردن رو نپذیریم.
  ایشون فرمودن به اندازه نیاز بدنتون اب بخورین و هرگاه تشنه میشویم اب بخوریم حالا ممکنه شخصی بدنش روزی ۸ لیوان آب نیاز داشته باشه میخوره ولی یکی هم مثل من بیشتر از یک لیوان نمیتونم و بیشتر خوردنش واقعا برای بدنم ضرر داره

  با تشکر

 22. Avatar
  mhmhoseini mhmhoseini says:

  سلام خدمت اساتید گرامی ودوستان عزیز
  نظرمن در مورد سوال دوست عزیز که بدنشان اب طلب نمیکند ومیلی به خوردن اب ندارند .باید به نکات طلایی استاد توجه کرد که فرمودن هر لقمه رو سی دفعه جویده شود. چون لقمه زیا دجویده میشود با بزاق دهان مخلوط میشود ووقتی وارد بدن میشود نیاز کمتری به اب احساس میکنیم ویکی اینکه وقتی غذایمان سرشار از میوه وسبزیجات باشد باز هم نیازمان به اب کمتر است .اما هنگام مصرف عذاهای شور وچرب نیاز بیشتری به خوردن اب داریم اما به هر حال چون بدن ما درصد بیشتر از آن رو اب تشکیل داده باید نیازش رو با خوردن اب تامین کنیم.این نظر من بود اما پاسخ درست را از استاد گرامی دریافت میکنیم

 23. Avatar
  mahsa adabavazeh says:

  با سلام
  اینکه باید آب بنوشیم یا چقدر بنوشیم ،باید عرض کنم خوردن آب حتما لازم و جزو ضروریات هست
  اخیرا در هرم غذایی نیز آب رو وارد کردند و این نشون میده که اهمیت آب کمتر از سایر مواد غذایی نیست
  مقدار آبی که باید نوشیده بشه بسته به عوامل بسسسسسیار متفاوتی داره که میتونیم به سن و جنس و نوع غذای مصرفی و دمای محیط زندگی و نوع فعالیت و تعریق و ‌‌.‌.اشاره کرد .
  البته خداوند متعال در بدن ما گیرنده های تشنگی قرار داده اند که به کم آبی بدن حساس است و میتواند در زمان تحریک با آلارم دادن ،فرد رو وادار به نوشیدن کند .
  متاسفانه در اثر عوامل مختلف ممکن است عملکرد این گیرنده ها با مشکل رو برو شود و شخص احساس تشنگی نکند یا بعضا به هنگام تشنگی گیرنده های گرسنگی فرد فعال شوند !
  بنابراین توصیه میشود روزانه خود فرد آب کافی بنوشد وگرنه بدن مجبور است بازجذب آب را از کلیه ها زیاد کند و این امر باعث ایجاد ادرار غلیظ و آسیبهای وارده میشود .
  آب مانند اکسیژن در انتقال مواد به سلولها نقش دارد بنابراین نبود آن باعث اختلال میشود و از وظایف آب میتوان به اینها اشاره کرد :
  جلوگیری از خشکی پوست و قرنیه و …
  رقیق شدن اسید معده و پر شدن معده و کمک به سیری
  دفع سموم و نمکها و املاح مضر
  حفظ حرارت بدن
  جلوگیری از دهیدراته شدن بافتها و اندامها
  کم کردن اضطراب و استرس
  افزایش و تنظیم متابولیسم و ….
  البته چند نکته لازم به ذکر است
  – آب کالری ندارد ولی مصرف آن به مصرف کالریهای اضافه کمک میکند
  – آب را میتوان هم از آب خالص و هم از میوه و سبزی و غذاهای آبکی و …بدست آورد
  -چای نمیتواند آب بدن را تامین کند بلکه بواسطه مدر بودن ،آب بدن را کم میکند ،چای بسیار کم رنگ میتواند موثر باشد
  -میزان نمک مصرفی روزانه تاثیر زیادی در مقدار مصرفی آب دارد ،زمانی که غذای شور میخوریم ،آب مصرف شده فقط به صرف خنثی کردن نمک زیاد خواهد شد
  حتی غذاهایی که نمک پنهان دارند ،مثل دوغ و سوپ و آش و ‌..خودشان باعث اتلاف آب بدن میشوند پس باید مقدار نمک غذا رو کنترل کرد
  افرادی که ورزش یا فعالیت بدنی زیاد دارند یا در محیط گرم هستند میزان آب مورد نیازشون بیشتر هست
  برای هر واکنش و سوخت و سازی در بدن به آنزیم و آب نیاز هست مثل تجزیه چربیها
  با توجه به فواید آب و نکات فوق ،باید خودمان را مجبور به خوردن آب آشامیدنی سالم و البته با دمای معمولی (نه آب سرد )کنیم و قطعا در کاهش وزن نیز تاثیرات فراوان دارد
  و این میزان با توجه به عوامل گفته شده متفاوت است و بهتر است حداقل ۸ تا ۱۰ لیوان که بصورت تدریجی خورده شود

 24. samira
  Samira Sohrabi says:

  با سلام
  از وقتی فایل ۲۵ رو گوش دادم و استاد فرمودن که باید روزانه ۸لیوان آب بنوشیم، اولا که خیلی راحت این باور رو قبول کردم چون به کاربلدی اساتیدم در این مدت ایمان پیدا کردم، پس بدون هیچ چون و چرایی پذیرفتم.
  کار بعدی که انجام دادم برای اینکه این کار برای ذهنم جا بیفته، رفتار افراد متناسب در رابطه با نوشیدن رو بررسی کردم، در ذهنم رفتار افراد متناسب اطرافم رو که یادآوری کردم دیدم، بله خیلی هاشون در روز به صورت طبیعی تشنه میشن و آب میخورن ولی من حتی بعضی روزها یه لیوان آب هم نمیخوردم. این مورد خیلی بهم کمک کرد.
  و دیگه اینکه من قبلا ها گاهی عمداً آب نمیخوردم! چون وقتی آب میخوردم حس سیری داشتم و دیگه نمیتونستم ریزه خواری کنم!!!!
  اما الان که استاد دلیل ریزه خواری رو هم گفتن، راحت تر پذیرفتم که ۸لیوان آب در روز بخورم.
  البته میدونم اوایلش سخته ولی شدنیه.
  این باور رو هم مثل بقیه ی باورهای اشتباهم، ان شاءلله صحیح میکنم.

 25. Avatar
  مدیر says:

  سلام و درود بر خانم غلامحسینی گرامی، پاسخ قابل تاملی بود، سایر دوستان هم لطفا پاسخ بدید تا من جمع بندی کنم براتون پاسخ های صحیح رو

 26. Avatar
  says:

  سلام دوست عزيز ، ابتدا يك نكته مهم رو متدكر بشم و اون اينكه ما اموختيم كه بايد بر روي وروديهاي ذهنمان وسواس داشته باشيم و هر باوري رو نپذيريم و قبول نداشته باشيم و فقط بدانيم كه چه باوري صحيح است و ان را بپذيريم اگر در اينترنت به دنبال پاسخهايمان بگرديم كه مصيبت است و سردرگم ميشويم پس اين اشتباه است ، پس اين مهم است كه ما باور رو از كي بپذيريم و نكته دوم اينكه من ميدانم كه اكثر وزن بدن ما از اب تشكيل شده است پس بالطبع نياز بدن ما به اب هم زياد است و ما بايد اب كافي به بدنمان برسانيم . و نكته بعدي اينكه ما با رفتارهايمان بدن رو دچار سردرگمي ميكنيم و اون هم پيام اشتباه ميده وقتي شما اب نميخوريد بدن براي بر طرف كردن نياز ابش پيامهاي ديگه اي ميده كه شما فكر ميكنيد تشنه نيستيد و نكته اخر شما در خودتون اين باور رو ايجاد كرديد كه من اب دوست ندارم و تميتوانم اب بخورم و اب حالم رو بد ميكنه و بدن هم براي پاسخ به اين احساس شما دوباره پيام اشتباه ميده ، اينها استدلال بنده بود و نميدانم تا چه خد درست باشه و اميدوارم استاد جواب صحيح رو بفرمايند 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 27. Avatar
  zahra Noroozinejad says:

  با عرض سلام خدمت استاد گرامی
  من جلسه ۲۵ رو گوش کردم و همه باورها رو قبول دارم فقط یک مورد از باور ها هست که در موردش سوال دارم و اونم خوردن روزی ۸ لیوان اب هست
  این مدت خیلی صحبت میکردن که حتما روزی ۸ لیوان اب باید خورده شود بعد دوباره این نظریه رو نقض کردن و ابان باز در این مورد تناقض وجود داره، خود من به شخص اصلا اهل آب خوردن نیستم یعنی اصلا بدنم اب نمیطلبه و دز طول روز مگه اینکه شیرینی بخورم تشنه میشوم فقط هر صبح زود ی لیوان اب می خورم. کلا خیلی روز ها اصلا تشنه نمیشم و کلا مزاج من طوری هست که اب خوردن حالم رو بد میکنه
  جایی این مورد رو صحبت کردم به من گفتن که در اسلام هم زیاد آب خوردن هم نهی شده، و وقتی خود من آداب آب خوردن در اسلام رو جستجو کردم یک سخن از امام صادق علیه السلام دیدم که اتفاقا این موضوع رو نهی کردن و اشاره کردن که باعث سردی بدن و.. میشود .و اشاره شده فقط به اندازه طلب بدن آب خورده شود و وقتی تشنه هستیم اب بخوریم و خیلی موارد دیگه اشاره شده،
  حال با توجه به اینکه سخنان ائمه علیه السلام همه حکمت هست و هیچ سخن بیهوده ای گفته نمیشود تکلیف چیه؟
  از استاد گرامی خواهش دارم که راهنمایی بفرمایید
  البته ناگفته نماند که دمنوش و چایی روزی حداقل ۵ الی ۶ لیوان میخورم

 28. Avatar
  roya Ahmadi says:

  با سلام خدمت شما استاد گرامی. با دریافت جلسه ۲۵ باورهای اشتباه زیادی رو فهمیدم .واینکه چقدر این باورها روزی اضافه وزن ویا هرچیزی خیلی تاثیر گذار هستند. تصمیم گرفتم که باورهای درست رو جایگزین کنم با گوش کردن جلسات وکمک های بی دریغ استادان متد AJ

دیدگاه خود را ثبت کنید

خوشحال می شویم اگر نظرات ارزشمندتان را در مورد این مطلب درج کنید.
در گفتگو ها شرکت کنید!

پاسخی بگذارید