داستان تناسب اندام ماندگار با متد A.J (آقای دیو)

نام من دیو هست و ۲۶ سال سن دارم و به کمک متد ذهنی ۸۰ کیلوگرم(۱۷۶پوند) وزن کم کردم و تونستم از شر چاقی ام رها شوم.


من و بچگی که در چاقی سپری شد

وقتی بچه بودم اضافه وزن داشتم، خیلی چاق نبودم اما نسبت به قدی که داشتم چاق بودم. من درخانواده ای با خواهر و برادر چاق بزرگ شدم و بیشتر کودکی ام رو در چاقی سپری کردم، سخت ترین  نکته درباره اضافه وزن و چاقی من این بود که همیشه درگیرش بودم و توی ذهنم این بود که مرم درباره من چی فکر می کنند و قضاوتشون در موردم چیه؟

من باید بگم که وقتی چاق بودم، اغلب برای پنهان کردن خود واقعی ام ماسک می زدم و تلاش می کردم توجه دیگران رو از روی چاقی ام بردارم. از این رو همیشه من پر سر و صدا و شوخ طبع ترین شخص کلاس بودم و با همه دوستی می کردم تا چاقی و اضافه وزنم رو مخفی کنم.

الان که به عقب نگاه می کنم چقدر سخت بود که اون ماسک رو سال ها نگه دارم. می دونید اینکه هیچ وقت نتونی خود واقعیت باشی و بزرگ بشی، سخت ترین معضل چاقی من بود.

مادرم من رو با این روش لاغری ذهنی که یکی از دوستانش شنیده بود آشنا کرد. من شروع بن گشتن و تحقیق کردن درباره افرادی که از اون استفاده کرده بودند کردم.

خیلی بیش تر از اونی که فکر کنید زندگی ام تغییر کرد 

وقتی که من شروع کردم به کار با این متد ذهنی از ابتدا همه جنبه های زندگی ام از لحاظ جسمی، ذهنی و روحی شروع به تغییر کرد.

تلاش فیزیکی نمی تونه دلیل تناسب اندام شما باشه


به نظرم زیباترین بخشی که من برای تغییر وزنم به کار گرفتم تکنیک تجسم و تصویرسازی بود که قبل از خواب استفاده می کردم، این کار خیلی به تقویت مثبت اندیشی و تصویرسازی وزن ایده آلم و رسیدن به هدفم کمک کرد.

بله این روش تلاش فیزیکی نداشت

می دونید این روش لاغری ذهنی خیلی اندیشه سازی می کنه و شاید ساده ترین روشی بود که به کار گرفتم و تاثیر بزرگی روی کاهش وزنم داشت. این متد ذهنی کمک کرد تا بفهمم  من مجبور نیستم رژیم بگیرم و یا خودم رو به منظور رسیدن به هدفم محدود کنم.
هدف من کاهش وزن بود و گمان می کردم که بهترین راه برای فرار از چاقی گرسنگی کشیدن و محروم شدن از خوردن غذا و به زور ورزش کردن و انجام دادن کارهایی که دوست ندارم بود.


شما قرار نیست تمرکزتون رو روی کاهش وزن تون بگذارید، این بزرگترین اشتباهتونه !!!

من باورهای این متد ذهنی رو پذیرفتم و به بدنم اجازه دادم که لاغر باشه و دیگه عمقی فکر کردم. نسبت به غذایی که می خوردم تغییر نگرش  دادم، چیزهای سالم رو مطالبه می کردم. من همه ساختار فکریم رو درباره کاهش وزن و سلامت و تندرستی تغییر دادم.
بهترین پند و توصیه ای که می تونم به کسی که اول راه سفر سلامت و تندرستی هست بدم اینه که محیط اطراف قوی تر از اراده تون عمل می کنه، اغلب مردم فکر می کنند که بهترین کاری که میشه کرد برای رها شدن از چاقی، رژیم غذایی و ورزش کردنه.
من معتقدم که استرس با وزن و مشکلات سلامتی ارتباط داره، بنابراین روی استرس های زندگی تون کار کنید، چرا که این کار تاثیر بسزایی روی سلامت و تندرستی من داشت، پس حتما اقدام کنید و ذهنتون رو پاک کنید، در نتیجه تغییرات خوبی رو می بینید.

1 پاسخ
 1. زهرا طراوت
  زهرا طراوت says:

  سلام و سلامتی آرزوی من برای شما
  من هم قبل از اینکه با متد aj آشنا بشم ذهنی آشفته و تنی درمانده داشتم
  اما با ورودم به این دوره دیدم که میتونم با تغییر دیدگاهم و تصحیح باورهایم به تناسب اندام ایده آل وماندگار برسم
  البته هنوز در اول راه هستم
  اگر تا الآن کمی متزلزل بودم ولی با دیدن این فیلمها عزمم برای رسیدن به هدفم راسخ تر شده
  اگر این دوستان توانسته اند که به وزن دلخواه برسن پس من هم میتونم
  چون توی این متد یاد گرفتم که کاری نشد نداره

دیدگاه خود را ثبت کنید

خوشحال می شویم اگر نظرات ارزشمندتان را در مورد این مطلب درج کنید.
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید