کتاب های خوب

تیم متد A.J تصمیم دارد در این بخش با کمک شما یاران عزیز به معرفی کتاب هایی بپردازد که خواندن آنها می تواند نگرشمان را نسبت به زندگی تغییر دهد. کتاب ها حاصل تجربیات سال ها زندگی یک نویسنده است که در قالب چند صفحه در اختیار ما قرار گرفته است، پس حتما برای مطالعه کتاب های خوب، خوب وقت بگذارید.
قطعا نظرات شما دوستان در مورد این کتاب ها و البته کتاب های پیشنهادی تون که مطالعه کرده اید می تونه بسیار عالی باشه.
پس حتما و لطفاً دیدگاه خودتون رو در پایین همین صفحه بنویسد .

دوستدار شما احد جعفری

راز

Secret

نویسنده :  راندا برن

تعداد صفحه : ۲۰۸

قطعا باید در این مجموعه این کتاب را نیز معرفی می کردم، با وجود اینکه اطمینان داشتم همگی شما این کتاب را خوانده اید، اما فراموش نکنید که شعار متد A.J این است که “لازم نیست که کتابهای زیادی را بخوانید، بلکه لاز است که کتاب های زیبا را زیاد بخوانید ”
کتاب راز که در سال ۲۰۰۶ نسخه ویدئویی آن نیز منتظر شد فاش کننده رازی است که بعد از تحقیق خانم “راندا برن” از ۲۴ فرد موفق و شگفت انگیز  در جهان بدست آمد، رازی که به شما می گوید که به خیلی از افراد فکر می کنند که باید با توانایی های فیزیکی خودشان به موفقیت برسند اما غافل از اینکه راز موفقیت افراد برجسته استفاده از قدرت نامحدود ضمیرناخودآگاه و قدرت ذهنشان است.
او این راز را بعد از این مصاحبه ها کشف می کند و در می یابد که بسیاری از این افراد از یک الگوی ذهنی مشابه استفاده کرده اند و توانسته اند به موفقیت برسند و در کتابش این راز ها را در قالب “راز سلامتی” “راز موفقیت””راز ثروت””راز کائنات”و ….. در قالب فصول مختلف کتاب به قلم تحریر در آورده است .
این کتاب را باید سالی چند مرتبه مرور کرد تا تلنگری باشد بر لازمه استفاده از توانایی های  نامحدود ذهن قدرتمندمان به جای توانایی های جسم محدودمان .

بیندیشید و ثروتمند شوید

Think and Grow Rich

نویسنده : ناپلئون هیل

تعداد صفحه : ۲۴۸

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید یکی از شاخص ترین کتاب های نویسنده فقید و یکی از بینانگذاران سبک مدرن ادبیات موفقیت در جهان ” ناپلئون هیل ” است. نقل شده است که ناپلئون هیل از اندرو کارنگی (یکی از ثروتمندترین مردان اوخر  قرن ۱۸ و اوایل قرن ۱۹ و بنیانگذار موسسه کارنگی)  که همیشه مشاوری عالی برای “هیل” بود خواست که رمز موفقیت و ثروتمندی خودش را برای او نقل کند .
“کارنگی” در پاسخ این سوال به “هیل” گفت که برود و تحقیقی انجام دهد بر روی ثروتمندان دیگر و بعد از این کار او نیز راز ثروتمند شدنش را فاش خواهد کرد. “ناپلئون هیل” به مدت ۲۰سال  بر روی ۵۰۰نفر از ثروتمندان سراسر جهان تحقیق کرد و از آنها راز ثروتمند شدنشان را پرسید و همه را در یک مجموعه جمع آوری کرد و این تحقیقات را نزد “اندرو کارنگی” آورد و او نیز راز ثروتمند شندش را به او گفت.از آنجایی که این تحقیقات بیش از ۱۰۰۰صفحه بود و هیچ انتشاراتی آن مجموعه را چاپ نمی کرد مجبور شد که کتاب را به صورت مختصرتر به چاپ برساند. و کتاب حاضر تجربیات ۵۰۰ثروتمند جهان در اوایل قرن ۱۹ است که کتابی بسیار ارزشمند و نفیس است و در آن به رازهای ثروت پرداخته می شود .
قطعا نمیشه چنین مجموعه عظیمی رو از دست داد دوستان گرامی متد A.J .

نیمه تاریک وجود

the dark side of the light chasers

نویسنده :  دبی فورد

تعداد صفحه : ۲۱۴

برای معرفی این کتاب ترجیح می دهم به مقدمه ای که “نیل دونالد والش” نویسنده کتاب “گفتگو با خدا” برای آن نوشته است اشاره کنم:
اگر پیش تر با این کتاب آشنا شده بودم، راه بسیار کوتاه تری پیش رو داشتم .این کتاب را به دقت بخوانید. ابتدا آن را بخوانید و باز هم بخوانید، سپس برای بار سوم بخوانید و تمرینات آن را انجام دهید.
آیا جرأت چنین کاری را دارید ؟
البته اگر نمی خواهید که زندگی تان را دگرگون کنید ، نه این کتاب را بخوانید و نه تمریناتش را انجام دهید ، بلکه هم اکنون کتاب را ببندید و در بالای کمد یا طبقه بالای کتابخانه ، جایی که دستتان به آن نرسد ، بگذارید،  یا آن را به دوستی بدهید ، زیرا تقریبا غیر ممکن است که این کتاب را درک کنید و دگرگونی ژرفی در زندگی احساس ننمایید!
قطعا چنین مقدمه ای از یک نویسنده ارزشمند می تونه بازگو کننده ارزشمندی این کتاب باشد.
خانم “دبی فورد” در این کتاب ارزشمند به ما می آموزد که چگونه بتوانیم تمام جنبه های خودمان را بشناسیم و مهم تر از آن بپذیریم و در نهایت آنها را دوست بداریم و به یک صلح درونی با خود واقعی مان برسیم .

گفتگو با خدا

conversations with god

نویسنده : نیل دونالد والش

تعداد صفحه : ۶۴۰

” می دانم که باید با تو بگویم و همه چیز را از تو بخواهم ”
تو می توانی با خدا گفتگو داشته باشی. بله.بله. می دانم می خواهی بگویی …. چنین چیزی امکان ندارد . به عقیده تو، هر کس می تواند با خدای خود درد دل کند اما نمی توان با خدا سخن گفت. منظورم این است که خدا جواب به تو نمی دهد. اینطور نیست ؟
و من به تو می گویم که این تصور درست نیست ……
از این مقدمه قطعا متوجه می شوید که “نیل دونالد والش” در مجموعه ۳جلدی “گفتگو با خدا” به بازگویی روابطش با خالق این جهان می پردازد و شکلی متفاوت از رابطه با خدا را به تصویر می کشد، قطعا خواندن این کتاب و ۲ جلد بعدی را به شما عزیزان و همراهان متد A.J پیشنهاد می کنم.
قطعا این کتاب یکی از کتاب های فوق العاده است که خواندنش بسیار ارزشمند است .

پدر پولدار، پدر بی پول 

Rich Dad & Poor Dad

نویسنده :  رابرت کیوساکی

تعداد صفحه : ۲۸۲

قطعا نمی شود در حوزه موفقیت و هوش مالی صحبت کرد و کتابی از “رابرت کیوساکی” که برخی او را پدر هوش مالی می دانند نام نبرد، او تالیفات زیادی داشته است در سال های اخیر که همگی ارزشمند و عالی هستند.
کتاب “پدر پولدار، پدر پولدار” داستان واقعی زندگی اوست که هر کدام از شخصیت های داستان افرادی واقعی عستند در زندگی او. پدر بی پول پدر خودش است که یک کارمند است با باورهای خاص خود که همیشه به دنبال صرفه جویی و یک زندگی ساده و محتاطانه است و از طرفی پدر پولدار هم پدر یکی از دوستانش است که فردی پولدار است با ایده هایی متفاوت و اهل ریسک و به دور از رفتار محتاطانه پدر خودش.او در این کتاب به تفاوت افکار و باورهای افراد مختلف در مورد پول می پردازد که تفاوت افراد فقیر و پولدار را تعیین می کند.قطعا این کتاب ارزش چند بار خواندن را دارد.

اسرار قدرت درون

The Power Is Within You

نویسنده :  لوئیز ال.هی

تعداد صفحه : ۲۹۵

خانم “لویئز هی” در  مقدمه این کتاب آوره است که:
زمانی که مردم سعی می کنند که خود را بشناسند و به توانایی های نیروی درونی خود پی ببرند معجزه رخ می دهد، احساس بهتری پیدا می کنند، شغل مورد نظرشان را می یابند، از لحاظ مالی پیشرفت می کنند، روابطشان بهبود پیدا می کند و حتی افکار منفی شان با افکار مثبت جایگزین می شود .
اخیرا شخصی به من گفت : تو بهترین هدیه زندگی را به من دادی، تو خودم را به من برگرداندی و من از تو بسیار سپاسگزارم.
این کتاب به پیدا کردن نیروی قدرتمند درونی مان می پردازیم و که با تکیه بر این نیروی قدرتمند می توانیم زندگی زیباتر و متفاوت تر بسازیم و مسیر خوشبختی را ساده تر از قبل طی کنیم .
حتما این کتاب رو بخوانید که در زمینه رشد فردی تان می تواند بسیار مفید و تاثیگذار باشد.

معجزه سپاسگزاری

Magic

نویسنده :  راندا برن

تعداد صفحه :  ۲۱۶

قطعا شما خانم “راندا برن” نویسنده کتاب “راز” را می شناسید، این کتاب هم یکی از تالیف های ایشان است که قطعا یکی از بهترین کتاب های این نویسنده است.
راز و راه رسیدن به یک زندگی زیبا در دستان شما است، قطعا داشتن یک زندگی جادویی حق شماست و شما می توانید به تمام اهداف و خواسته هایتان برسید .
زمانی که شما سپاسگزاری را آغاز می کنید ، هر روز دلایل سپاسگزار بودن شما بیشتر و بیشتر می شود….
در کتاب “معجزه سپاسگزاری” شما ۲۸ روز تمرین دارید که هر روز یکی از این تمرین ها را انجام می دهید و شب از نتایج این تمرین روزانه شگفت زده می شوید .

موضوع راجع به پول نیست

Its Not About the Money

نویسنده :  باب پراکتور

تعداد صفحه :  ۲۲۲

قطعا “باب پراکتور” را می شناسید، همان فردی است که با موهایی پرپشت و سفیدش، بسیار جذاب صحبت می کند و کلیپ های بسیاری از او را در شبکه های مختلف اجتماعی دیده اید. او بیش از ۴۰ سال است که به آموزش اصول موفقیت می پردازد کتابی را نوشته تحت عنوان ” موضوع راجع به پول نیست”. عنوان کتاب هم بسیار جذاب است چه برسد به مطالب داخلی آن.”باب پراکتور” در این کتاب به تصویری که شما از یک ثروتمند دارید می پردازد، او دیدگاه ها و ذهنیات یک ثروتمند را مطرح می کند و به آنجا می رسد که همه چیز فقط و فقط به کسب پول ختم نمی شود، موضوع مهمتر از این هاست….!!؟! قطعا خواندن این کتاب جذاب رو به شما دوستان عزیز پیشنهاد می کنم.

از خوب به عالی

God to Great

نویسنده :  جیم کالینز

تعداد صفحه : ۳۰۴

“جیم کالینز ” در این کتاب یک جمله زیبا دارد و همین یک جمله می تواند به شما بگوید که این کتاب در چه زمینه ای است “خوب، دشمن عالی است” .
شاید در ابتدا فکر کنید که این کتاب بک کتاب مدیریتی است که البته اینگونه است اما تفاوت آن با سایر کتاب ها این است که نگارشی بسیار خلاقانه و زیبا دارد.”کالینز” در این کتاب که بر اساس تحقیقات پنج ساله یک تیم ۲۱ نفره است که به بررسی شرکت های موفقی می پردازد که توانسته اند از موقعیت خوب به عالی برسند نگاشته شده، به ما می آموزد که چگونه باید فعال باشیم و در توهم خوب بودن نمانیم و با ارتقاء سطح توانایی هایمان و تغییر افق دید خود از مرحله خوب به مرحله عالی برسیم .

قدرت نامحدود

Unlimited Power Home Study Course

نویسنده :  آنتونی رابینز

تعداد صفحه : ۲۰۴

قطعا نمی توان مجموعه ای از کتاب های موفقیت و رشد فردی را معرفی نمود اما اسمی از بزرگترین مدرس فعلی علوم موفقیت جهان یعنی “آنتونی رابینز” نبرد.
کتاب “راهی برای دستیابی به قله‌های موفقیت” اولین کتاب “آنتونی رابینز” است که به چاپ رسید و هنوز هم یکی از پرفروش ترین کتاب های حال حاضر دنیا به شمار می رود. او در قسمتی از این کتاب می گوید که “همه ما در مراحل مختلف زندگی مورد آزمون قرار می گیریم، زمانی که فکر می کنیم این امتحان و این اتفاق عادلانه نیست، زمانی می رسد که تمام توان و تحمل و صبر و استقامتمان به سنجش گذارده می شود و در آن لحظه است که انسان ها عکس العمل های متفاوتی را از خود بروز می دهند و این است که تفاوت افراد موفق را با افراد معمولی مشخص می کند، این است تفاوت یک رهبر با دیگران”.”آنتونی رابینز” در این کتاب به شما می آموزد که چگونه بتوانید با یافتن استراتژی افراد موفق و کسب کردن آن به موفقیت و خوشبختی برسید.

اثر مرکب

The Compound Effect

نویسنده :  دارن هاردی

تعداد صفحه :  ۲۴۰

“دارن هاردی”یکی از عالی ترین مربیان و مدرسین حوزه موفقیت جهان است،”آنتونی رابینز”در مورد او می گوید:  “دارن، خلاصه بهترین هاست”.
“دارن هاردی”سردبیر و موسس مجله موفقیت در امریکاست و به گفته خودش سال ها با افراد مشهور، سرمایه گذاران، ورزشکاران، مدرسین موفقیت و بسیاری از سلبریتی های جهان ملاقات کرده است و این کتاب حاصل استخراج فرمول موفقیت این افراد است.
“دارن هاردی”در کتاب”اثر مرکب” به شما می آموزد که شما قرار نیست به دنیال عصای جادویی باشید که بتواند شما را به موفقیت برساند، او می گوید که “موفقیت حاصل تلاش های به ظاهر کوچک شماست”.
اثر مرکب لزوما اطلاعات جدیدی را در اختیار شما قرار نمی دهد، بلکه به شما می گوید که چگونه کارهایی را که می دانستید اما انجام نمی دادید را  انجام دهید و همین کار ضمانت کننده موفقیت و پیشرفت شماست .

موفقیت نامحدود در ۲۰ روز

Unlimited successful

نویسنده :  آنتونی رابینز

تعداد صفحه :  ۴۹۰

قطعا اگر نگویم بهترین کتاب بزرگترین مدرس علوم موفقیت و ثروت حال حاضر جهان “آنتونی رابینز” این کتاب است، قطعا یکی از بهترین کتاب های او بدون شک کتاب” موفقیت نامحدود در ۲۰ روز” است.
“رابینز” در مقدمه این کتاب می گوید که “بزرگترین دام بر سر راه تصمیم گیری و موفقیت شما بدون شک ترس است، ترس از شکست، ترس از موفقیت، ترس از ترد شدن توسط دیگران و ترس از شناخته ها و ناشناخته ها ….”
او می گوید که “برای افراد موفق زندگی مانند یک پازل است که آنقدر آن را کنار هم می چینند و آزمون و خطا می کنند تا بالاخره آن چیزی را که می خواهند را بدست بیاورند.””آنتونی رابینز” در این کتاب یک برنامه ۲۰ روزه برای شما طراحی کرده است که شما با گذراندن این برنامه ۲۰روزه و البته عمل به تمرینات آن می توانید تغییرات بسیار مثبتی رو در خودتون بعد از گذشت یک ماه ببینید. پس به هیچ وجه این کتاب رو از دست ندهید.

12 پاسخ
 1. Avatar
  زهرا منوچهری says:

  سلام وعرض ادب خدمت استاد جعفری عزیز
  ممنون از معرفی این کتابهای عالی، کتاب راز راکه دارم میخونم عالیه بی نظیر،
  ممنون از لطفتون

 2. Avatar
  مدیر says:

  سلام و درود
  بله این مجموعه کتاب ها بی نظیر هستند
  معمولا این کتاب ها رو تمامی کتابفروشی ها دارند و البته می تونید از اپلیکیشن ها هم نسخه غیر چاپیش رو تهیه کنید

 3. Avatar
  زهرا منوچهری says:

  سلام وعرض ادب خدمت شما استاد گرامی جناب آقای جعفری، کتابا اینطور که از اسمشون پیداست باید کتابای جالبی باشن، چطوری میشه تهیه کرد؟

 4. Avatar
  Katayun says:

  سلام و درود فراوان خدمت استاد جعفری گرامی .شعارزیبایتان در ذهنم ماندگار شد برای همیشه ،لازم نیست هزاران کتاب بخوانیم اما لازم است کتابهای خوب را هزاران بار بخوانیم.کتاب راز و گفتگو با خدا را خوانده ام فوق العاده بودند مطمئنم بقیه کتاب ها هم یکی ازدیگری شگفت انگیز ترند ،از معرفی کتابها سپاسگزارم درود بر شما .خداوند حافظ و نگهدارتان باد .

 5. Avatar
  مدیر says:

  سلام و درود به شما دوست گرامی.
  به نکته بسیار عالی اشاره کردید، دقیقا اینگونه است ، چرا که با تغییر جهان ما به واسطه کار روی باورهامون و فرکانس ارسالی مون دریافت هامون از مطالب یک کتاب و یک آموزش هم تغییر می کنه، و به همین علت هست که باید جلسات دوره ها رو بارها و بارها گوش کرد.
  پیروز باشید

 6. Avatar
  ویدا - says:

  سلام به همه دوستان عزیز و استادان ارجمند اقایان جعفری عزیز
  بسیار کتابها خوب هستند و من چند تا را مطالعه کردم ولی وقتی بار دوم خوندم کتاب راز را یکسری مطالب به من القا شد خیل جالب بود برام و فهمیدم باید واقعا مطالب کلاسها رو دوباره گوش بدهم
  موفق و شاد و خوشبخت و سلامت باشید

 7. Avatar
  Mrs.Marzieh says:

  جناب جعفري عزيز سپاس از پيگيري و تلاشهاي جنابعالي جهت ارتقاء دانش و مهارت فردي اعضاء گروه و بيصبرانه منتظر روزهاي اتي و برنامهاي عاليتان هستم 🙏🏻🌻🌻🌻

 8. Avatar
  مدیر says:

  سلام و درود. سپاسگزارم از شما سرکار خانم مرضیه گرامی، دقیقا این گونه است، ما قرار نیست که هزاران کتاب را بخوانیم تا بتوانیم به نیک بختی و سعادت برسیم، ما باید کتاب های خوب را صدها بار بخوانیم.
  قطعا کتاب خانم “دبی فورد” ارزش چندین بار خواندن را دارد، حتما این کار را انجام دهید و بعد هم به سراغ سایر کتاب ها بروید، برنامه داریم که به صورت هفتگی براتون کتاب معرفی کنیم در حوزه های متفاوتی مثل: شناخت فردی و البته موفقیت فردی .

 9. Avatar
  Mrs.Marzieh says:

  سلام خدمت اقاي جعفري عزيز ، سپاس از اينكه كتابهاي بينظيري را معرفي نموديد . من توصيه شما رو هيچ زماني از ياد نميبرم ” هزاران كتاب نخوان يك كتاب خوب را هزاران بار بخوان ” 👌👌 موفق و مانا باشيد 🙏🏻🙏🏻
  من از كتابهايي كه معرفي فرموديد كتاب راز ، گفتگو با خدا و بينديشید و ثروتمند شوید را خوانده ام ولي خيلي مشتاقم مابقي كتاب هاي پيشنهادي را در اسرع وقت تهيه كنم و بخوانم مخصوصا نيمه پنهان من 👌👌

دیدگاه خود را ثبت کنید

خوشحال می شویم اگر نظرات ارزشمندتان را در مورد این مطلب درج کنید.
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

سوالی دارید؟ در واتساپ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم