0
0

با سلام

آیا نماز تنها راه سپاسگزاری از خداوند هست ؟

آیا شکر گذاری می تواند جایگزین آن شود ؟

 • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
-1
0

به نظر من نماز اصلا راه سپاسگزاری نیست
سپاسگزاری یعنی با داشتن حس خوب و حال خوب حتی برای مواردی که هنوز نداریم و ایمان قلبی به داشتن و حس فراوانی و اینکه قطعا سهم ما در این دنیا نزد جهان هستی محفوظ است و قطعا دریافت می کنیم همواره ودر همه موارد شاکر باشیم .

 • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

با سلام خدمت دوست عزيزم مهسا جان ❤️❤️

به نظر من خداوند انسانها رو بر اساس دين و مذهب و عقايدشون رتبه بندي نمي كنه و همچنين بر اساس نژاد و اينكه ايا تو بودايي هستي يا مسلمان.

خير، خداوند هستي را بر پايه عشق و پيشرفت بنا نمود و خالقي كه از عشق هست و عشق را خلق كرد انسانها رو هم بر اساس عشق رتبه بندي مي كنه نه دين و مذهب و نماز.

چونكه خداوند نيازي به نماز ما ندارد.

مگر نه اينكه ما مي گوييم خداوند بي نياز است؟ پس دين و مذهب و احكام همه ساخته ذهن انسانها هست و متاسفانه به ما خداي مقتدر و مهربان رو آنطوري كه بايد نشناساندند.

پس چاره چيه؟

با دقيق شدن در تمام چيزهايي كه دور و بر ما هست كافيه چند لحظه خوب عميق بشيم و مي بينيم تمام اطراف ما رو خداوند و نعمتهايش احاطه كرده است و اينجوري مي تونيم حضور خداوند رو هر لحظه در كنارمون حس كنيم.

با سپاسگزاري مي توان  شناخت بيشتر خداوند و حس حضور هر ثانيه خداوند رو تجربه كرد. سپاسگزاري خودش يك نوع عبادت هست، مگر نه اينكه خداوند مي فرمايند من از رگ گردن به شما نزديكترم؟ پس با مشاهده هر ثانيه نعماتش حضورش را بيشتر و بيشتر حس مي كنيم و در ضمن نماز خواندن فقط باعث آرامش چند دقيقه اي ما مي شود و تاثير و فايده اي براي خداوند ندارد جه بسا كه او بي نياز است و با سپاسگزاري علاوه بر اينكه حس آرامش رو درك مي كنيم حضور خداوند رو هم هر لحظه حس مي كنيم.

 • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

من فکر می کنم انسان در هر زمانی که باخلوص نیت داره ازخالق خودش سپاسگزاری می کنه و به عبادت مشغوله بین خودش و خدای خودش ارتباط برقرار کرده و صرفا ادای کلمات عربی دلیل بر عبادت نیست.

 • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

از نظر من خداوند  برای انسانهای خوش شانس هست ..

چرا که زیبایی و ثروت و موقعیت اجتماعی و غیره را به بعضی ها داده و بقیه را رها کرده …

 • maryam 2 سال قبل پاسخ داد
 • آخرین ویرایش 2 سال قبل
 • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

سلام

به نظرم نماز تنها راه سپاسگزاری نیست ما در هر لحظه باید سپاسگزار خداوند باشیم ولی والاترین درجه سپاسگزار از خداوند نماز خواندن است که هرکسی ایمان به خدا داشته باشد نمی تواند منکر این شود عمل به انچه خدا از ما خواسته همان سپاسگزاری از خداوند

 

 • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

با سلام

از نظر من نماز جنبه عبودیت وبندگی انسان در

برابر خداوند است. نماز یک تکلیف دینی و دستور الهی است

شکر گزاری سپاس و قدر دانی از نعمتهای خداوند

که در اختیارمان قرار داده است و شکر گزاری باعث می شود که توجه مان و تمرکزمان بیشتر روی داشته هایمان باشد و همچنین به سمت افکار و احساسات مثبت سوقمان دهد و حالمان بهتر شود، همچنین بر داشته هایمان افزوده شود و با

شکر گزاری بیشتر به خداوند نزدیکتر می شویم و بیشتر و بهتر حسش می کنیم.

 

 • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

با سلام
به نظر من نماز تمرین یه عادت خوبه که باعث متمرکز شدن برای صحبت کردن، باخدا میشه و درخواست ما از خداست که چند بار در روز تکرار میشه اگر دقت کنید در معنی سوره حمد بسیار زیباست و تنها سوره ای هست که ما با خدا صحبت می کنیم در بقیه سوره ها خداست که باما صحبت می‌کند.
در سوره حمد ما از خداوند درخواست می کنیم که ما رو به راه راست هدایت کنه همون راهی که پر از نعمت و راه مسقیمه، به نظر من راه مستقیم همون راهی که پر از نعمت و فروانی و ثروت و هر نعمت خوبی که خداوند افریده هست.
ما چند بار در روز تمرکز می کنیم روی درخواستهامون و این خیلی خوبه و باید بدونیم که نماز تنها راه سپاسگزاری نیست ما هر لحظه با سپاسگزاری برای هر نعمتی که داریم می توانیم سپاسگزار باشیم و حس خوب هم صحبتی با خدا رو داشته باشیم
به نظر من نماز و سپاسگزاری در کنار هم بسیار عالی هستند
و یک نکته

وقتی که با خواندن نماز آرامش می گیریم و حس خوبی پیدا می کنیم این یعنی سپاسگزاری مگر نه اینکه سپاسگزاری برای رسیدن به آرامش درونی و رسیدن به خواسته ها هستش

 • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

سلام به استاد عزیز و دوست قدرتمندم خانم ادب آوازه   عزیز

در پاسخ به شما دوست عزیزم باید عرض کنم من بعد از خواندن کتاب گفتگو با خدا به یک دیدگاه فوق العاده ای رسیدم و آن اینکه ؛

ما یعنی غول درون ما همان نور کوچولویی است که به محض اینکه خودش را شناخت بی صبرانه از خدا خواست که پدیدارش کنه و با وجود اینکه خداوند به او هوشدار داد که از من جدا می شوی با این حال ان من برتر فقط می خواست خودش را پدیدار کنه و حواسش به جدا شدن از خدا نبود و حالا که پا به عرصه ی وجود گذاشته خیلی خیلی دلش هوای آن منبع اصلی وجودیش را میکنه و با یادآوری آن منبع و مبدل مرکزی و اصلی به واسطه ی نماز خواندن جان دوباره می گیره و شارژ میشه  و آنوقت است که می تونه قابلیت های وجودیش را به فعلیت تبدیل کنه

و همین تبدیل کردن قابلیت های وجودی که هر لحظه توی موقعیتش قرار می گیریم به فعلیت عین شکر گزاری است پس  به نظر من نماز وسیله ای  است برای دریافت انرژی برای عمل شکر گزاری

 • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 8 نتایج
پاسخ شما
اگر قبلاً حساب کاربری دارید با پر کردن فیلد های زیر یا به عنوان مهمان ارسال کنید.
نام*
ایمیل*