داستان تناسب اندام ماندگار با متد A.J (مارسل روچا)

کاهش وزن ذهنی ۳۲کیلوگرمی مدرس موفقیت و اصول زندگی 

نام من ماریسال روچو است و ۳۸ سال سن دارم. حدود ۳۲ کیلوگرم وزن کم کرده ام اون هم با روش لاغری با ذهن آگاهی. تا قبل از مهاجرتم به نیویورک سیتی مشکلی با وزنم نداشتم اما بعدش با شرایط سخت کاری و عوض شدن سبک زندگی ام عادات سالم غذا خوردنم تغییر کرد و خیلی سریع در همان سال  اول مهاجرت به نیویورک ۱۳کیلوگرم وزن اضافه کردم .

بعد از ۶ سال که دیگر اوضاع سلامتی ام وخیم شده بود تصمیم گرفتم از کارم استعفا بدهم. مادرم سرطان مغز گرفته بود و همه چیز کاملا بهم ریخته بود و من فوراً به خانه اون بازگشتم تا از او مراقبت کنم و بیشتر وقتم را با او می گذراندم.

اینها همه وسط برنامه های ازدواجم بود و دکترها گفته بودند که ممکن است مادرم خیلی دوام نیاورد.

من توانسته بودم ۱۳کیلوگرم رو به خاطر مراسم ازدواجم کم کنم، در طول ۳سال مبارزه مادرم با بیماری اش من ازدواج کردم، بیزینس خودم را راه انداختم به عنوان مدرس زندگی و پسرم را باردار شدم.

۵ماه بعد از تولد پسرم مادرم را از دست دادم و متاسفانه بلافاصله از آن ۲۵پوند اضافه وزنم برگشت.

من به هاشیموتو که شکلی از پرکاری تیروئیدی هست تشخیص داده شدم، یعنی سیستم ایمنی بدن به غده تیروئید فرد حمله می کند.

همینطور ۲عدد غده در کبدم دیده شد که در حال رشد بود. خوب همه این مشکلات سلامتی را داشتم و دوره سختی را می گذراندم .

با رژیم ۱۵کیلوگرم کم می کردم و با رژیم ۲۰کیلوگرم چاق می شدم

من رژیم های متعددی را امتحان کردم و ۵سال درگیر کم و زیاد شدن وزنم بودم و هرگز نتوانستم که آن را ثابت نگه دارم.

من ۱۵کیلوگرم کم می کردم و دوباره ۲۰کیلوگرم اضافه می شدم، دوباره ۱۵کیلوگرم کم می شدم و دوباره وزنم بر می گشت.

سرانجام به یک نقطه ای رسیده بودم که دائماً عصبانی و ناراحت بودم، خودم را دوست نداشتم و نمی شناختم.

دیگر فهمیده بودم که وقت آن رسیده که کاری برای خودم بکنم، بنابراین برای خودم یک مربی گرفتم و روش های درمانی متعددی را امتحان کردم و آماده این بودم که بدنم را از بیرون و درون درمان کنم ، در این میان من با روش لاغری با ذهن آگاهی شدم که فقط مربوط به کاهش وزن نبود، بلکه روی صلح با درون هم کار می کرد و من دانستم که به آن احتیاج دارم، البته نه فقط برای کاهش وزن و همین امر من رو به سمت لاغری با ذهن آگاهی سوق داد.

من خیلی سریع درگیر این متد کاهش وزن ذهنی شدم

چیزی که این متد لاغری با ذهن آگاهی برای من داشت تداوم و دنباله دار بودن مسیرش بود، من همچنان تغذیه درست و تندرستی که از دیگر روش ها و رژیم ها حاصل نکرده بودم را با این روش بدست آوردم.

من کاملاً بحث فقدان و محرومیت این متد لاغری با ذهن را درک کردم، در این روش لاغری با ذهن آگاهی، شما چیزی را که می خواهید، می خورید بدون آنکه احساس گناه کنید حتی بدون اینکه درگیر خوردن یا نخوردنش بشوید.

وقتی که من فهمیدم اگر احساس بدی به خوردن هایم داشته باشم و یا این که خودم را محروم و یا سرزنش کنم چیزهایی در بدنم اتفاق می افتد که باعث ساختن و نگه داشتن چربی می شود .

دانستن این باعث شد که به خودم اجازه خواستن و خوردن شیرینی را بدهم، اما به طور کل چرا من باید ولع چیزهایی مثل شیرینی را داشته باشم، من کم کم به این نقطه عالی هم رسیدم که بدنم درخواست و ولعش را برای چیزهایی که نباید می خوردم از دست داد و دیگر بیشتر میل به خوردن مواد مغذی دارم .

روش های تجسم و تصویرسازی از دیگر نقاط این متد لاغری با ذهن هست

این که در روز زمانی را صرف ارتباط درونی با خود از طریق تجسم می کنم و نتایج فوق العاده ای در پاسخ بدنم و تغییر احساساتم را داشته ام.

یکی از بخش های اساسی و موثر برای من وقتی بود که بخش زهرزدایی(پاک سازی) را انجام دادم، حدود یک سال پیش.

وقتی که شما به مدت ۵روز به سیستم گوارشتان(حضم) استراحت می دهید و فقط مواد مغذی مصرف می کنید مثل یک روند آرام رام کردن بدن است .

وقتی دوره تمام شد متحیر شده بودم که همه آن حرص و ولع هایم از بین رفته بود و من واقعا معتقدم که آن فعل و انفعالات بدنم را عوض کردم و این اوج کاری بود که انجام داده بودم.

می دانید من خودم حدود ۵کیلوگرم از دست داده بودم و وقتی زهرزدایی (پاکسازی) و چیزهای دیگر را طی شش ماه انجام دادم، کاهش وزنم شروع شد.

جایی که شما انتظار دارید که نیم پوند در هفته وزن کم کنید ممکن است ۲ پوند کم کنید . من هم ۴ یا ۵ پوند وزن کم می کردم و یک ماه وزنم ثابت بود و دوباره یکباره ۸پوند کاهش وزن داشتم و بعدش یک ماه وزنم دوباره ثابت بود برای هفته ها .

من خواستم که بیشتر روی سلامتی ام تمرکز کنم

من می خواستم بفهمم که چطور هاشیموتوهم را بهبود ببخشم، چطور مشکلات خارج پوستم را متوقف کنم، بنابراین این مسیر سلامتی ام را ادامه دادم و دریافتم که من ناشیانه بعضی از غذاها را می خوردم که نباید، من آن ها را کنار گذاشتم حتی آن هایی که غذای سالم محسوب می شدند.

می دانید من نادانسته از طریق غذاهایی که می خوردم هیستامین ردیافت می کردم، مثل گوجه فرنگی، سرکه و چیزهای دیگر .

بعد از این کارها بدنم جواب داد و آنجا بود که فهمیدم بدنم به بعضی چیزها نیاز دارد، نه اینکه لزوماً هر آنچه که سالم شناخته می شود را بخورم.

فصل بهار که آمد یادم است من خودم را برای آلرژی بهاری آماده کردم، ولی هیچ خبری از آن نبود و این خیلی تغییرات را در زندگی ام موجب شد .

چون که می دانید بین ماه می تا ژوئن لذت بردن از قدم زدن بیرون بدون عصبی شدن و اذیت شدن از آلرژی واقعاً  عالی  و اثربخش است .

من هیچ وقت ورزش رو دوست نداشتم 

در ابتدای مسیرم و استفاده از متد لاغری با ذهن آگاهی اصلا راغب به ورزش کردن نبودم و این نکته که تا برنامه چاقی بدنم غیر فعال بشود لازم ایت که خودم را مجبور به انجام کاری که دوست ندارم(ورزش کردن) نکنم و فقط روی درمان درونی ام تمرکز کنم، اما من می خواستم یک فعالیتی انجام بدهم که احساس ورزش کردن را به من ندهد .

از این رو رفتم کلاس زومبا، هفته ای یک بار می رفتم ولی خیلی وزن کم نکردم، با خودم گفتم من ۵۰پوند با تجسم وتغذیه سالم کم کردم، بنابراین یوگا را انتخاب کردم چون که می خواستن در کنار حفظ سلامت درونم به کشش و قدرت بدنم هم برسم.

خوب من می دانستم باشگاه رفتن و وزنه زدن انتخاب من نیست، من تغذیه ام را خیلی عوض کردم.

من همیشه سبزی جات را دوست داشتم و می خوردم اما فرامششان کرده بودم، من در طول روز مدام در حال دویدن و عجله بودم و چیزی نمی خوردم و وقتی که بچه هایم می خوابیدند من چیزی می خوردم، وقتی که دیگر ولع خوردن چیزهای شیرین را داشتم مثل نوشابه و شیرینی.

زندگی ام را به صورت آگاهانه در دست گرفتم

با کمک لاغری با ذهن آگاهی من توانستم آگاهانه زندگی ام را کنترل کنم، هر چند ساعت یکبار غذا می خورم و سعی میکنم که ۳اصل پروتئین کم چرب و چربی امگا۳ و غذاهای تازه ، شامل میوه و سبزیجات تازه را د رهر وعده رعایت کنم.

خوردن این ترکیب واقعا برای من عالی است چون دیگر نگران این نیستم که چقدر می خوردم.

قبلا از استفاده از لاغری با ذهن آگاهی من نگران این بودم که یک تعادل را رعایت کنم و باید این را اینجور بخورم و باید فقط به این نسبت بخورم و …..

به نوعی مثل همیشه در رژیم بودن، اما واقعیت این است که شما الان  هر چقدر که بخواهید زیاد یا کم می خورید ولی مطمئن هستید که این ۳عنصر را شامل شده .

خوب چیزی که شما از این متد لاغری با ذهن یاد می گیرید این است که بدنتان گوش کنید و هر وقت که گرسنه بودید بخورید.

من الان در برخورد با بچه ها، در شغلم و در رابطم با خانواده و دوستانم بیشتر حضور دارم و فکرم باز است و خودم هستم.

احساسی که تقریباً ۱۰سال بود که نداشتم، سال هایی که به اندازه همه عمرم، چیزهای چرب خوردم، اما الان کاملا سالم و مغذی می خورم و کاملا احساس سلامتی می کنم، این روش لاغری با ذهن آگاهی فوق العاده است.

در ورش های کاهش وزن و لاغری که قبلا داشتم می دانید حتی وقتی که ۳۰پوند هم کم می کردم، هرگز احساس حال خوب نداشتم و وضعیت سلامتم خوب نبود، اما الان احساس می کنم که تندرست و سالم هستم.

به بدنم کمک می کنم و تغذیه اش می کنم و لذت می برم.

6 پاسخ
 1. مدیر
  مدیر says:

  درود بر شما
  قطعا به زودی اون روز هم خواهد رسید ، فقط با قدرت و تعهد به مسیرتون ادامه بدید

 2. بتول مومن یزدی
  بتول مومن یزدی says:

  خیلی خیلی خوشحالم چون وقتی حرفهای این خانم رو شنیدم احساسات خودم رواز زبان ایشون میشنیدم امیدوارم روزی برسه منم این احساس سلامتی ولاغری رو داشته باشم وبراتون تعریف کنم.سپاسگذارم

 3. فاطمه کروجی
  فاطمه کروجی says:

  سلام تجربه ی خوب این خانم برای من درس زندگی میشه امیدوارم بتونم استفاده کنم.حس خوب سلامتی بهترین حس دنیاست.

 4. زهرا طراوت
  زهرا طراوت says:

  خوب به نظر من وقتی کاری رو‌به جبر باید انجام بدیم طبیعتا ذهن و بدن هردو درگیر میشن وهردو به دنبال نفی خواسته ی هم هستن بدن به زور داره ماری رو‌تجربه میکنه که ذهن قادر به دریافتش نیست نمونه ی بارزاین جریان در مقوله ی کاهش وزن تمان رژیم گرفتنته که بعداز یه مدتی هم ذهن وهم جسم خسته از تنش همدیگرو‌به حال خود رهامیکنن که میشه نقطه سر خط یعنی یرگشتن به اضافه وزن پس درست ترین کار اینه که اول ذهنو تربیت کنیم برای کاهش وزن تا حسم به خودیه خود دنبال ذهن حرکت کنه که امیدوارم دراین متد جدید Ajهم من وهم همه ی دوستان دیگر به خواستمون‌برسیم

 5. زینب اسلامی
  زینب اسلامی says:

  سلام وخسته نباشید به نظر من خیلی خوب در مورد متد توضیح داده بود ودر کل بیان کرده بود که باید بدن را ازاد گذاشت به اون سخت نگیریم و ان را مجبور به انجام کاری یا خوردن چیزی که نمیخواد نکنیم خیلی عالی بود امید که همه موفق باشند در متد وبه اموزش دهنده هم عمر با برکت دهد
  آمین

 6. زهرا منوچهری
  زهرا منوچهری says:

  واقعا تجسم اینکه سالمی وخبری از بخورونخورهای رژیمی نیست خیلی قشنگه خدایا شکررررررررت

دیدگاه خود را ثبت کنید

خوشحال می شویم اگر نظرات ارزشمندتان را در مورد این مطلب درج کنید.
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید